Zkušenosti s operačním systémem linux Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Zkušenosti s operačním systémem linux

Moje zkušenosti s linuxem. Update: Linux budu instalovat na notebook.

image of Zkušenosti s operačním systémem linux

Moje flirtování s linuxem

Moje zkušennosti s linuxem byly zatím malé. Zkoušel jsem LIVE dvd SUSE 9.3 (bylo tam hodně programů, ale celkově to bylo hodně pomalé (navíc jsem se nedostal na pevný disk kde byl operační systém windows XP NTFS) Vyzkoušel jsem si i Mandrakelinux 10.0, ale ten se mi nepodařilo nainstalovat. Zasekl jsem se na konfiguraci grafického režimu (LCD Samsung 17" mi to našlo, ale grafiku ATI 9600 ne).

Dalšího pokušení se mi dostalo, když jsem byl v Brně na Invexu a kupoval paměťovou kartu do svého mobilu a potřeboval jsem si zjistit aktuální cenu na netu, jestli se mi to vyplatí koupit na Invexu. Tak jsem se rozhlížel po volném PC s internetem. Všude ale byly děti a hrály nějaké flash hry, případně byly na Xchatu

A tak hledám jinde, skoro to vzdávám a říkám si, že nějakého prcka vyhodím od PC, když v tom uvidím stánek asi s 5ti volnými počítači. Vyrážím tím směrem. Sednu k PC a zjištuji proč je volný. „Je tam LINUX”. Tak si bez problému zjistím co potřebuji a vyrážím paměťovku koupit .


A teď si chci koupit notebook do školy. Nechce se mi platit za Windows tak přecházím. Budu hledat vhodné alternativy programů. Na windows XP používám:
Operu 9.0, Total Commander, PSPad, Trilian, OpenOffice, floAts Mobile Agent 2, XnView, Winamp, VirtuaWin, Ulead MediaStudio Pro 7.0 Trial, Skype, Alcohol 120%, ScreenShots, Nero, Azureus... od ostatních se dokáži odlepit a hry nehraji.

Právě stahuji: Fedoru
Co:ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/fedora-core/5/i386/iso/FC-5-i386-DVD.iso
Kam: D:DownloadslinuxFC-5-i386-DVD.iso
Velikost: 3,1 GB (3 253 669 888 bajtů)

Tak si počkám až se to stáhne a uvidím... Držte mi palce

Update

Fedora nefungovala ale funguje mi live distribuce ubuntu. Hned jak dokončím zálohu dat, zkusím nainstalovat na oddíl co jsem vytvořil. Už se těším, a určitě to stihnu do konce roku (když je 1.1. 2007 Pohoda )
Bohužel budu muset mít dualboot, protože potřebuji windows programy kvůli škole


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 1.leden.2007 21:00 | články o linuxu linux |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku