Zkušenosti s Adsense na webu Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Zkušenosti s Adsense na webu

Google adsense na webu mozektevidi, vydělané peníze, zkušenosti a názor na textové reklamy od google. Kdo kliká na reklamy a dá se opravdu vydělat? Kdy zmizí google adsense?

image of Zkušenosti s Adsense na webu

Adsense na webu

Původně jsem nasadil adsense, protože bylo kolem něho hodně humbuku. Adsense pro českou republiku bylo spuštěno 7.12. 2006. Nastal nával, téměř každý webmaster si adsense aplikoval na web. Začali vznikat první články o adsense, ba dokonce i první weby a fóra speciálně pro adsense. Internet toho byl plný! Ani já jsem nemohl nemohl chybět a začal se registrovat. Registrace se mi povedla až na druhý pokus a já začal ve středu, 13. prosince 2006 vydělávat zobrazovat reklamu. Po chvilce jsem měl vydělaný první dolar.

Co je to ADSENSE

Adsense je kontextová reklama od google.com, která zobrazuje reklamu k tématu a neměla by být off topic. Takže na webu o jízdních kolech by se neměla zobrazit reklama na výpočetní techniku. Textová reklama ničemu nevadí, téměř nezpomaluje načítání stránek jako flashová reklama, neruší při čtení jak animovaná flashová reklama, nebliká, nehejbe se. Vhodně doplňuje obsah.

Co způsobuje

Adsense způsobuje totální epidemii a zamořuje všechny weby a blogy i ty téměř nenavštěvované. Reklama je všude kam se podíváš. Koho štve, ten se jí blokuje, případně na ní nadává. Další skupina, jsou lidi kteří reklamu ignorují. Úplně jí přehlíží. Vytvořila se tzv. reklamní slepota. Nesmím zapomenout na skupinu těch, co se bojí kliknout na reklamu. Jsou to především uživatelé zobrazovače od MS, kteří se bojí zavirování počítače, které jistě nastane po kliknutí na reklamu. Tak to je omyl. Po kliknutí na reklamu se vůbec nic nestane, pouze se zobrazí nová stránka. Nevěříš? Zkus to. Nemusíte se bát kliknout na reklamu, pokud vás zaujme. Poslední skupinou jsou webmasteři, kteří vědí co je to reklama a vědí, že po kliku na cizí reklamu by někdo druhý dostal peníze za klik. Jsou to prostě češi co jsou chamtiví a místo aby klikli, tak pouze složitě přepisují www adresu reklamy. Fuj.

Adsense je dobrá věc?

Co nabízí adsense návštěvníkům webu? Pokud někomu vadí, tak ji ignoruje, případně blokuje. Těm ostatním nabízí relevantní textové odkazy. Dám příklad. Přišel jsem o data. Přišel jsem na stránku jednoho blogu, kde psal bloger, že také přišel data. To je náhodička. Na svůj web aplikoval adsense a už jsem viděl reklamy na záchranu dat, obnovení dat. Bez váhání jsem klikl. Pročetl dál stránek a data obnovil. Sice jinak, ale alespoň jsem se dozvěděl nové info o problematice. Pro mě přínost.
A blogeři co do teď psali zdarma mají možnost si vydělat na hosting a doménu, kterou stejně platí ze svého, pokud nemají sponzory.

Pravidla adsense

Všecha pravidla jsou na google.com/adsense, napíšu ty, které mě zaujaly:
Neklikat na vlastní reklamy. Registrace až od plnoletosti. Nezobrazovat reklamy na závadných stránkách.

Kdy reklama zmizí?

Reklama tu bude do té doby, než mi google pošle první výplatu. První peníze vyplácí při 100$ jednou měsíčně. Za jak dlouho to bude, nevím, zatím nemám ani polovičku požadovaného obnosu. Lví podíl na tom má změna domény a tím pádem ztracení idexace robotů a návštěv.
Chcete do adsense jít? Dejte mi vědět, doporučím vás!


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 10.únor.2007 20:07 | články ze světa počítačů IT |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku