Zážitek RentCarSupersport Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Zážitek RentCarSupersport

Porsche 911 Turbo a Audi R8. Oba v příšerné zelené barvě. letiště Příbram, Supersport za babku. Kritika a zkušenosti

image of Zážitek RentCarSupersport

Když se na některém ze slovomatu objevila výhodná nabídka 1000Kč za půlhodinovou jízdu, neváhal jsem ani minutu a koupil hned několik poukazů pro mne a pro Vojtu. Když jsme měli oba čas, zavolal jsem si pro volný termín a hned příští týden v úterý jsme vyrazili směr letiště Příbram - Dlouhá Lhota u Dobříše. Cesta byla poměrně náročná (bez dálniční známky) po hrozných nebo ještě horších okreskách s navigací od Google Navigation. Odevzdal jsem kupóny, podepsal smlouvu a dostal pořadové kartičky.

BTW, v tomto působí společnost dost amatérsky. Kartičky jsou jen na papíru nadepsané fixou, kde je napsáno ručně 911 a 13:00 + číslo. Zrovna tak poukazy na 50% slevu do restaurace mazanej králíček mi dělá ručně na papírek, kde ručně napíše „50% sleva na jídlo“ dá datum a razítko. Dost amatérské.

V nájemní smlouvě o krátkodobém pronájmu osobního vozidla je několik nepřesností - např barva vozu modro-šedá rozhodně neodpovídala zelené. Nájemce je firma KILPAL s.r.o. (Půjčovny limuzín a luxusních automobilů.) se sídlem Kladno.

Smlouva v bodech:

  • v případě potřeby je nájemce povinen uhradit odtahovku a servis.
  • za přestupky odpovídá nájemce sám. TZV pokuty za rychlost platí nájemce sám
  • nájemce platí spotřebované pohonné hmoty: Platili jsme 300kč za jízdu. Ujelo se cca 27km s průměrnou spotřebou 20litrů. Z toho mi vychází, že jsme platili 55Kč za litr benzínu. Použit je 98oktanový benzín
  • nájemce se podrobí kontrole na alkohol a zbraň. (ani jedna kontrola neproběhla)
  • pronajímatel prohlašuje, že je vozidlo pojištěné.
  • Ovšem nájemce odpovídá za v plném rozsahu za škodu vzniklou na vozidle v době od jeho převzetí do doby jeho vrácení zpět.
  • spoluúčast je 5% v maximální výši 325.000Kč
  • Nájemce uhradí veškeré škody na vozidle, které pojišťovna neproplatí v rámci pojistného plnění.
  • Vozidlo je sledované satelitem + je možné ho zastavit na dálku

Po skoro hodinovém čekání jsme přišli na řadu a mohli se projet. Já volil pořadí Audi R8 a pak Porsche 911 Turbo. Vojta měl stejné supersporty ale v opačném pořadí.

supersporty

Supersport první - Audi R8

Obě auta mají automatickou převodovku, takže jen pedály plyn + brzda. Rozjedu se s R8 směrem ven z letiště a jedeme do provozu. Cestou mi vysvětluje brzdění, ovládání a pravidla. Zážitek je to parádní, instruktor v pohodě chlap, zrychlení suprové. Při sešlápnutí plynového pedálu mne setrvační síla zarazí zpět do sedaček a auto vyrazí kupředu. Převodovka řadí až ve vysokých otáčkách a na silnici je auto absolutně stabilní. Jízdu si vychutnávám plnými doušky. Takové auto by se mi líbilo a bral bych ho všemi deseti. Tedy až na tu hroznou barvu.
Když se vracíme zpět na letiště, jedeme zkusit zrychlení a maximálku auta, tedy spíš moji maximálku.
Šlápnu na plyn a auto začíná zrychlovat. Při 200km začínám mít obavy o stabilitu, betonový povrch letiště je místy rozbitý a auto na můj vkus dost skáče. V hlavně si říkám, že jsem už dlouho neotočil žádné auto na střechu. Auto dále zrychluje, na rychloměr moc nekoukám, jen sleduji tunel cestu před sebou. Dle stoupajících otáček motoru vím, že se rychlost neustálila a stále roste. Když se mi zdá, že vidím konec letiště, začnu zpomalovat, nečekaje na znamení instruktora. Moje GPS mi změřila jen rychlost přesahující 230km, kolik bylo na tachometru netuším. Ale určitě víc :-)
Na konci dráhy se otáčím a mám ještě jedno zrychlení, paráda, přímo proti betonovým sloupům.

Supersport druhý- Porsche 911 Turbo

Instruktor už tak pohodový a výřečný není, ale protiva taky ne. Stejná trasa do po okreskách a obcích i po rychlostní silnici. Pak zpět na letiště a opět sprint s maximálkou. Porsche 911 je sportovnější než Audina R8, motor živější, s plynem musím opatrněji. Stejné obavy o stabilitu auta na rozbitém povrchu na letištní dráze mám už při rychlosti 180km. NJ, sportovnější podvozek je znát. Dle GPS aplikace Runkeeper je maximálka přes 250km/hod. Auto by jelo ještě rychleji, ale já brzdil radši dříve nežli později.

Technické parametry supersportů

AUDI R8

12.990,- Kč (běžná cena za hodinu)
Ideální vyvážení vozu díky mohutnému osmiválci uloženému uprostřed poskytuje nevídanou kontrolu nad vlastní jízdou. Hliníková karosérie s agresivním vzhledem ještě umocní Váš báječný pocit ze svezení v AUDI R8.
Objem motoru: 4163 cm³
Výkon motoru: 309 kW / 420 HP
Zrychlení 0-100 km: 4,6 s
Maximální rychlost: 301 km/h

Porsche 911 Turbo

12.990,- Kč (běžná cena za hodinu)
Jde jen a jen o to jedno jediné! Intenzivní zážitek z jízdy, který vám umožní brutální síla tohoto motoru. Porsche má pod kapotou úžasných 500 koňských sil, tak se s nimi proběhněte....
Objem motoru: 3696 cm³
Výkon motoru: 368 kW / 500 HP
Zrychlení 0-100 km: 3,7 s
Maximální rychlost: 312 km/h

Pro mne je vítěz jasný - Audi R8. Pro Vojtu bylo lepší auto Porsche. Více fotek najdete v galerii.

autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 21.září.2011 11:53 | Motorky, Auta, cestování a vše kolem nich… speciální kategorie Motorky a auta |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku