Xchat.cz je mrtvý Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Xchat.cz je mrtvý

Dneska jsem zrušil registraci na xchat.cz (xchat.centrum.cz). Služba se zlepšovala spíše k horšímu a postupně upadala. Narozdíl od Facebooku.

image of Xchat.cz je mrtvý

Nostalgie? Ale vůbec ne.

Xchat.cz byla moje první sociální síť, do které jsem se přes x lety registroval. Bohužel vývoj ustal a poslední změny byly spíše k horšímu.. Otřesný fotoalba, webík i profily. Jen ten chat byl (prej) dobrý. 

Na xchatu jsem měl asi 25 přátel, které jsem osobně znal. U každého je vidět datum posleního přihlášení. Někdy to byl duben, únor a u některých profilů byl rok 2008/2007. Poslední rok bylo mé přihlášení na xchat jen pár vteřinové (mrknout se jestli nemám zprávy a kdo mi koukal na profil). 

Postupně jsem smazal veškeré vyplněné údaje (doufaje, že se nikde nearchivujou), smazal všechny fotky a pak profil zrušil. Žádné přemlouvání ani zkušení doba se nekonala. Profil je zrušený ihned. Chválím.

A další sociální sítě?

Bude podobný vývoj následovat i lepší a rozšířenější službu lidé.cz od seznam.cz? Přestanou se menší sociální sítě používat ve stínu Facebooku?

Pravděpodobně ne, seznam.cz má mnohem větší uživatelsko základnu než "konkurenční" xchat.cz. Navíc tu je krásné propojení emailu, spolužáků i profilů.

Nebyl by svět jednodušší, když by stačila jedna registrace na cokoliv? Pár kamarádů se registruje do nové super ultra sociální sítě a chtějí, abych se tam taky registroval. Ale proč? Budeme za pár roků chodit do sociální hospody na virtuální pivo?


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 15.červenec.2009 23:14 | krásná to věda, jen se to nesmí přehánět sociotechnika |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku