VPS od Coolhousing Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

VPS od Coolhousing

Před nějakou dobou jsem přesunul své weby z webhostingu na virtuální server. Hodnocení VPS od Coolhousingu. Update článku.

image of VPS od Coolhousing

Virtuální privátní server.

Společnost od které si VPS nakonec objednám jsem vybíral dlouho. Pročítal jsem diskuze, porovnával nabídky jednotlivých společností. Nakonec jsem si vzal VPS od coolhousingu. Rychlé a vstřícné jednání a až na pár drobností spokojenost. Pojďme kritizovat :-)

  • Na VPS mi nainstalovali českou verzi linuxu. Raději bych debian v angličtině, na ten jsem zvyklý. Ale to je drobnost, měl jsem to uvést při objednávce jako požadavek.
  • K VPS není žádná administrace (v ceně) se základními funkcemi jako třeba restart, stažení image, monitoring dostupnosti, žádné zálohování dat ani vracení se k předchozímu stavu. Jen holý systém bez žádné přidané hodnoty.
  • VPS mi jednou za čas zamrzá. A to tak, že apache neběží a nejde se připojit na SSH. Ping OK. Zatím zjišťuji příčinu, nevím kde je chyba, jestli na straně coolhousingu nebo u mé lehce konfigurace. Při záseku musím volat nebo smskovat na podporu o restart serveru. Bohužel občas i několikrát za den. Dost by mi pomohlo, kdybych si mohl restartovat server své pomocí, třeba nějakým wget požadavkem právě přes tu administraci.
  • Nemohou si uložit moje číslo jako autorizované. Takže vždy, když jim smskuji žádost o restart musím uvést své jméno a rodné číslo. Přestože píši stále ze stejného čísla. Přitom by stačilo uložit moje telefonní číslo jako Salek VPS Xyz.
  • Za zvednutí tarifu účtují poplatek 900kč. Ano čtete správně. Pokud mám základní tarif, jsem spokojen, chci větší výkon (a platit 2× tolik měsíčně) tak musím zaplatit ještě navíc poplatek 900kč. To vypadá jako když nemají radost nebo nechtějí, aby zákazníci využívali vyšší tarify. Tento poplatek bych pochopil při přechodu na nižší tarif, ale obráceně rozhodně ne.

Poslední záporný bod o nesmyslném poplatku je zrovna aktuální. Výkon základního VPS mi přestal stačit a tak jsem chtěl více výkonu za více peněz. Ale teď se rozhoduji, jestli mám ten poplatek platit? Další možností by bylo nezvedat tarif u toho VPS, ale vzít ještě druhé VPS pouze na MySQL databáze. A tak bych platil dva základní VPS místo jednoho výkonnějšího. A nebo jít ke konkurenci. Ale jaká konkurence nabízí lepší podmínky s virtuálníma privátníma servery? Díky za tipy.

Update článku

Coolhousing mi nabídl přechod na vyšší tarif bez toho „sporného“ poplatku 900kč.

U Vašeho virtuálního serveru dlouhodobě dochází k totálnímu vytížení
přidělených systémových prostředků, což má za následek časté pády Vašeho
VPS. V rámci zkvalitnění poskytovaných služeb bych si Vám dovolil
nabídnout přesun na vyšší model virtuálního serveru (VPS Standard),
který by měl tyto problémy odstranit.

Přenos serveru bude proveden bez ztráty dat zcela zdarma (běžné cena
úkonu činní 900,- Kč bez DPH). Poplatek za službu VPS Standard zůstane
dle ceníku nezměněn.

Informujte nás prosím o Vašem rozhodnutí.

Když jsem se na onen poplatek zeptal, napsali mi vyjádření:

…přechod na vyšší tarif je zpoplatněn, jelikož je spojen s náročnějším
servisním zásahem, kdy je nezbytné server přemístit z fyzického serveru
A na server B. (programy mají rozdílné sdílení virtualizačního serveru).

V případě jako je ten Váš, kdy je pro zachování kvality nezbytné
službu/model navýšit, je přesun mezi programy nabízen zdarma.

Už je to 10 dní, co mám vyšší tarif a zatím nemám výpadky ani potřebu server restartovat. Problémy ustaly. Takže mi nezbývá, než coolhousing doporučit dále, jako jsem to už párkrát udělal. Virtuální server od Coolhousing.net doporučuji.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 26.listopad.2010 21:27 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku