Votvírák 2008 fotky a zážitky Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Votvírák 2008 fotky a zážitky

Proběhl festival votvírák 2008, já jsem v pořádku doma a mám plno fotek a zážitků. Co se stalo, jak dopadlo VIP vstupné, měl jsem čím fotit a mnoho dalšího.

image of Votvírák 2008 fotky a zážitky

Přípravy na votvírák 2008

Dlouho před spuštěním votvíráku se mi rozbil můj fotoaparát Nikon. Získal jsem povolení pro focení, ale jsem bez foťáku. Nervozita stoupá a já v den D získávám nový přístroj, tentokrát Nikon D40. Ano, konečně něco pořádného na focení. Před nedávnem jsem se rozhodoval, zda koupit kvalitní kompakt nebo lowend zrcadlovku. Obojí má své plus i minus.
K zrcadlovce hned kupuji 4GB fast SD kartu (není jistota, že starší 2GB doma najdu) a brašnu. Takto vybaven vyrážím do Milovic na festival.

Cesta na votvírák 2008

Proběhla v poklidu, i přes neznalost trasy jsem Milovice s pomocí místních domorodců našel a mohlo se jet na parkoviště. Aut už začalo celkem dost přibývat, za parkovné se platilo 250kč nebo 2000kč u policajtů, což nebyl můj případ. Měl jsem místečko na parkovišti pro hosty. Jdu směrem ke vchodu, dostávám fotoakreditaci, na kterou jsem náramně pyšný. Blížím se ke vchodu, kde se už tvoří fronta lidí. Se svojí průkazkou frontu obcházím a jdu se bavit.

V areálu a první pocity

fronta na lístkyLetiště je ještě prázdné, u první hudební stage je pramálo diváků. Zjišťuji, že nejvíce lidí je ve frontě na zlevněné vstupenky na ostatní festivaly. Znechucen nekonečnou frontou jdu fotit první kapely. Ochranka mě bez problémů pouští pod pódium a já vesele fotím první fotky s novou zrcadlovkou. Letiště se začíná plnit, potkávám první známý obličeje a sdělujem si dojmy. Pivo je nic moc, zvuk průměrný, ochranka příjemná a vstřícná.

Paměťová karta se rychle zaplňuje (cca 2 fotky za sekundu na nejvyšší kvalitu), blíží se večer a já musím jet domů, protože mě v pátek poslední hodinu čeká důležití písemka z ELT. Docela nezvyk. V pátek chodím do školy na 5 hodin, šestou hodinu většinou zatahujem. Tentokrát to bylo obráceně. Prvních 5 hodin jsem spal doma, na 6 hodinu jsem přišel do školy napsat test a hned jsem jel domů. Učitel měl radost, že z celého pátku jsem si vybral poslední hodinu :).

Po elektronice můžu opět jet do Milovic. Je tu plno doprovodných akcí, s přáteli většinu sportovních zkusíme, jen na to kino se nedostalo. Skáču na botách na skákání, mám možnost paintballu, Gambrinus nabízí fotbal, opičí dráhu, horolezeckou stěnu plechovku a další. Votvírák prostě nenudí. Dnešní noc budu spát ve stanovém městečku, řeknu vám, i ve dvou byla pořádná kosa.

Návštěvnost a zhodnocení

Předpokládaná návštěvnost byla 40 tisíc lidí. Ale na hudební skupinu kabát přišlo prej 65 tisíc lidí. Ale nevím jak to spočítali, když se neprodávali žádný vstupenky, ani se nedávaly žádný identifikační pásky. A u vchodů taky nikdo „nečárkoval“ návštěvníky. A i kdyby čárkoval, jak by ošetřil několikanásobný vstup a výstup stejného návštěvníka? 

Osobně jsem s letošním votvírákem nadmíru spokojen. Výběr kapel byl optimální, každý si našel to svoje. Pořadatelé vše zvládli na jedničku. Tedy až na všudepřítomý bordel a odpadky.

Fotky najdete v nové fotogalerii


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 20.červen.2008 21:02 | fotky a fotečky fotoakce |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku