Volárna – prdel světa (dle vodafone) Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Volárna – prdel světa (dle vodafone)

Vodafone.cz má jasno. Krásná, malebná vesnička v Okrese Kolín s názvem Volárna je prdel světa. (joke) Jedná se vlastně o pokrytí signálem EDGE pro mobilní internet.

image of Volárna – prdel světa (dle vodafone)

Pokrytí EDGE vodafone.cz

Nevím, jestli jsem to někdy zmiňoval, ale bydlím na Volárně.

Volárna je obec ležící v okrese Kolín. Má 483 obyvatel a její katastrální území má rozlohu 406 ha. Leží v nadmořské výšce 196 m n. m. Obec leží na území bývalé vsi Břežany, která zanikla v roce 1420. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1778.

V katastru obce se nachází chráněná přírodní památka Váha u Volárny. Jde o starou vodní nádrž upostřed polí, obrostlou stromovým parkem. Nalézá se zde bohaté naleziště chráněného růžkatce potopeného. (wikipedie)

A nyní se podívejme na pokrytí signálem EDGE vodafone.cz

Proč o tom píšu? Protože potřebuji (chci) být neustále online a připojení přes mobil je ideální volba. Nohužel rychlost připojení přes GPRS je podobná rychlosti mrtvého vytáčeného dialupu. A s pingama je to ještě mnohem horší. Leč na správu několika serverů a vyřízení pár emailů to stačí. Na stahování raději zapomenout. (zatím jsem prosurfoval cca 140MB, což by při ceně za 0.06kč/kB vyšlo celkem draho.)

Je to docela nezvyk oproti domácímu wifi 2Mbit/2Mbit 1:1, případně školnímu 36Mbit?.

BTW, doma mi nepokrytí EDGE nevadí, mobilní připojení budu využívat kdekoliv jinde, jenom ne doma :)


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 29.říjen.2008 22:12 | služby a články co mohou být užitečné služby |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku