Věčně ucpaný Kolín Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Věčně ucpaný Kolín

Poslední dobou (roky) se přes Kolín jezdí opravdu opravdu jen za trest. Obzvláště teď, když je velké vedro a kolony se sunou rychlostí 100m za hodinu.

Kolín by potřeboval obchvat

Ale ten je stále v nedohlednu. Přes Kolín jezdím každý den dvakrát, někdy i vícekrát. Ráno popojíždím už od Sendražic celé 3km, než se kolona trochu rozjede. Celkově to mám do Kutné Hory 22km, když nejsou kolony, dá se to stihnout i za 20minut. Ale takle je to i na hodinu.
Kolínský obchvat má už propracovanou studii, tak proč se to tak vleče?

 

Celá Ovčárecká až na Zálabí, U Křižovatky až na velký Kruhák, Havlíčkovou na Šťáralku až do Kutné Hory. Na Prahu je to o něco lepší, ale plynulou jízdou to nemůžu nazvat.

Řešením je objet celý Kolín přes Týnec nad Labem, je to jen o 5km dál, ale vyplatí se to.
Průšvih pak je, pokud někdo do toho Kolín potřebuje, například na nádraží. V tom případě doporučuji jet na jiné nádraží v okolí, rozhodně ne na Hlavní nádraží v Kolíně. Možností je spousty, záleží, na jakou stranu chcete jet. Dříve, než bude obchvat hotový se nevyplatí přes Kolín jezdit.

Trasa do Cerhenic

Pokud se jede v neděli, nebo pozdě v noci, dá se jet přes Kolín. V opačném případě se vyplatí o něco delší trasa. Nebo letadlo :)


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 26.květen.2008 11:28 | osobní stránky blog |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku