Věčně nedokončený projekt seosystem.cz Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Věčně nedokončený projekt seosystem.cz

Někdy v srpnu 2008 jsem měl nápad na službu. Ale projekt (týká se SEO, optimalizace) nebyl nikdy dokončen. A já zvažuji co dál…

Co mělo být původně SeoSystem.cz?

Měla to být propracovaná služba především pro majitele domén. V prvním kroku uživatel zadal své domény a u nich robot sledoval několik zjistitelných SEO parametrů ->

  1. Google Page rank, Seznam.cz rank, JYXO rank,
  2. počet zaindexovaných stránek,
  3. pozice ve vyhledávačích na zadaná klíčová slova

Ale třeba i odezvu stránky ms/s, její velikost kB a několik desítek dalších parametrů, které zde nebudu podrobně popisovat. Vše samozřejmě v čase (grafy jak se vyvíjely libovolné hodnoty během roku).
Takže uživatel pak po přihlášení pěkně vidí, které hodnoty se mu lepší (zelená) a které weby se zhoršují (žlutá) mu banují (červená políčka).
Mám vymyšlený i byznys plán i první marketingové kroky.
Kamarádovi se projekt líbil a já nastoupil do Netzony, že na tom začne dělat programátor a služba se rozjede. Ale nakonec se vytvořil jen holý základ, jádro systému a na víc se nedostalo a z projektu se sešlo bez jakéhokoliv dalšího rozvíjení. Nastaly jiné priority.

Co s projektem (nebo doménou) seosystem.cz dál?

Teď, po dvou letech se rozmýšlím, co s doménou dále. Napadá mne několik variant, ale třeba mi poradíte lepší…

  • Projekt dokončit (udělat od nuly, původní jádro je již zastaralé a bez dokumentace). Základní verze by byla zdarma, kvalitní a funkční. Bonusové služby placené. Seo system.cz bych provozoval já. Pro další rozvoj bych potřeboval ještě jednoho programátora, grafika a copywritera na nějaké FAQ a marketingové kecy okolo :-) Navíc je potřeba zjistit, jak je na tom konkurence doma a ve světě, než se do toho pustit. Nabízí někdo něco podobného? A taky bude tu cool službu někdo používat? A bude za ni někdo platit? Nevím… průzkum trhu a konkurence jsem nedělal.
  • Projekt částečně rozjet a prodat s byznys plánem hotovou aplikace, ať se stará někdo jiný. Mno peníze se hodí vždy, ale jakou to má cenu? Nápad+čas strávený na aplikaci?
  • Na službu se vykašlat. Doménu použít pro něco jiného? A pro co se hodí doména seosystem.cz? Nabízet levně základní SEO služby? Há jedničce to konkurovat rozhodně nebude.
  • Nebo něco úplně jiného?

Osobně mám několik takto nedokončených věcí a celkem mě to mrzí. Člověk se může při tvorbě něčeho nového mnoho nového naučit, získat zkušenosti, reference, kontakty, ženy a slávu nebo prostě vydělat nějaké peníze :-).
Odkládání napotom se nevyplácí…


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 9.říjen.2010 20:43 | Netzona.Cz s.r.o., Xhosting GROUP s.r.o. programování, podnikání Práce |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku