Už mám auto Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Už mám auto

Je to spíš takový vrak, ale v kupní smlouvě je napsáno automobil značky .. Jízda, vybavení auta Fiat Uno UPDATE: přidal jsem foto

Fiat Uno 1.4D

Přestože mám našetřeno kolem 40 tisíc, koupil jsem auto/vrak za 15 tisíc + povinné ručení (2970kč) + přihlášení auta (800kč) + evidenční kontrola (už nevím kč) a samotřejmě i palivo (diesel)
Na to, že je to starý diesel 1301ccm s 33kW to jezdí poměrně dobře, výkon nic moc. Chtěl jsem hlavně spolehlivé auto, jestli tomu opravdu tak je, poznám časem.

Jízda a vybavení auta

Překvapila mě pružnost motoru, na trojku můžu jet 20-70 km/hod a v rozsahu 40-90 poměrně dobře zrychluje. Nad stovku je to podstatně horší. Zkoušel jsem auto utrhnout ze silnice rychlou jízdou a prudkým zatáčením, ale nepovedlo se mi. Také jízda na kruhovém objezdu ve vysokých rychlostech dopadla velmi dobře. To dělají nové pneumatiky :)

Fiat uno 1.4d má novou kapotáž takže vypadá novější než ve skutečnosti je. Autorádio na kazety je dost old school, ale radio Beat hraje. Redproduktory DODO hrají taky, bohužel jsem jenom vzadu v kufru. Ve předu mi chybí.

Test ohňem

Spolehlivost auta si ověřím hned zítra, jedu do 90 kilometrů vzdálené Malé Skály na chatu. Snad auto a převážený alkohol přežije bez psychické i fyzické újmy.

Fotogalerie

Foto auta: fiat-uno fotka fiat uno fotka


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 13.srpen.2007 15:49 | Motorky, Auta, cestování a vše kolem nich… speciální kategorie Motorky a auta |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku