Univerzita Pardubice - první dny jako student Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Univerzita Pardubice - první dny jako student

První pohled na univerzitu v Pardubicích upce.cz a město Pardubice jako takové

Obor Informační technologie

Jak jistě víte, zapsal jsem se ke studiím informačních technologií. A kdo mne sleduje také na facebooku, tak už ví, že nebudu dojíždět, ale bydlet.
Školu mám sice 5× v týdnu, ale většinou mám jen pár hodin, např. v úterý pouze přednášky, na které se nemusí.
Bohužel jsem hned po prvním týdnu zklamaný:

  • Učíme se na staveništi za zvuku vrtaček a sbíječek. Navíc se netopí, všude je prašné prostředí a nebezpečí úrazu :) Stavební práce měly být hotové do konce prázdni, ale nepovedlo se.
  • Byli jsme poučeni, že nemáme strkat prsty do elektrických zásuvek ani šahat na kabely co visí ze stropu.
  • V přednáškové místnosti H1 v CA budově je malé množství zásuvek pro notebooky. Vlastně jsou jen úplně vepředu u katedry a studenti se musí k elektrice dostat přes vlastní prodlužovačky, které po spojení mají snad i 15 metrů do délky (od zásuvky) a několik větví. Prakticky nejsou zásuvky.
  • V H1 není místo. Ano, na některé úvodní hodiny přišli všichni (s tím se asi nepočítalo) a tak někteří museli vzít místa bez stolu nebo poslouchat nastojáka. Ono stejně není nic moc slyšet viz bod první. 
  • Předmět „Úvod do počítačů“ je fakt jenom úvod, kde se začíná od znova, aby se srovnaly vědomosti průmyslováků a třeba gympláků a učňáků.. Tak mi to to bylo řečeno. Sice to budou kredity zadarmo, ale člověk se chce něco naučit, nechodí tam jen pro titul ne?
  • V dalším předmětu se učíme dvojkovou soustavu! No snad to jsou jen první hodiny a během měsíce se dostane i na složitější, zajímavější a hlavně na ne všeobecně známé věci. Vlastně nechápu, proč se někdo, kdo nerozumí počítačům se hlásí na IT obor. Předpokládal jsem, že se bude začínat na vyšší obtížnosti. No uvidíme, jak rychle postoupíme na vyšší levely. 
  • Naše budova (staveniště CA kde máme nejvíce hodin) není v kampusu, takže je to daleko na menzu případně koleje a studijní oddělení… Ale to není takový problém, je tu MHD a pěšky to je 20minut. 

Ale třeba matematika je fakt těžká, za 30minut se probrala středoškolská matematika a už teď jsou vysoké požadavky.. sakryš :)
Jo a abych jenom nekritizoval, tak v menze vaří opravdu dobře.

Pardubice město hokeje a cyklistů

Pardubice jako město se mi líbí mnohem více než třeba města Kolín, Kutná Hora nebo Praha. Ale zatím na nějaké větší prozkoumávání nebyl čas. Bylo plno zařizování pro studium a práce se stěhováním do bytu, kdejsme celkem 4. Já, moje přítulkyně Simča a další 2 holky. A nestěžuji si :-)


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 8.říjen.2010 17:39 | Škola, studium a vše okolo Studium |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku