Trochu nostalgie webu mozektevidi Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Trochu nostalgie webu mozektevidi

Našel jsem na disku nějaké staré screenshoty mého webu. Jak probíhal vývoj celkem úspěšného webu mozektevidi.net? Zejména grafické podoby, designy

image of Trochu nostalgie webu mozektevidi

Slovo úvodem

Jakým prošel můj web vývojem? Jak vypadal na začátku? Moje experimenty s designem a taky moje kroky vedle.

Proč jsem vytvořil stránky mozektevidi?

Začalo to nevinně. Do ruky se mi dostala novinka - K750 a já začal fotit první fotky na našich akcích. O fotky byl zájem a já fotky rozesílal přes ICQ nebo na emaily. To mě brzo přestalo bavit, rozhodl jsem se fotky někam uploadnout, ale nikdo nechtěl stahovat několika MB zip soubor, musel jsem tvořit náhledy. Protože už na základce jsem www tvořil za 1 (frontpage), vytvořil spáchal jsem první www - mozektevidi.wz.cz.

Proč mozektevidi? Moje přezdívka na základce byla mozek a mozek tě vidí čočkou fotoaparátu (původně fotoweb).
První fotogalerie tvořená ve frontpage se už asi nedochovala. Začali mi přicházet první pochvalné komentáře, fotek přibývalo a wz.cz přestavalo stačit.

mozektevidi.ic.cz

Nastal přechod na internet centrum, kde je více MB prostoru pro fotky. První úspěchy na sebe nenechávají dlouho čekat, zvyšuje se mi návštěvnost, internet nemluví o ničem jiném, než o MzK. Začínám trochu ovládat html css (učím se praxí - nejprve web, pak až něco umět :)) a pokukuji po PHP.
Ano, do této doby jsem vytvářel stránky v pouhém HTML, nejprve v rámcích, pak bez nich. Byla to otročina, všechno psát ručně, do každé nové stránky kopírovat hlavičku, menu, patičku, fakt otročina! To mě přestalo bavit a já se naučil PHP. Nejprve se články requirovaly jako soubor, později načítaly z databáze.

Kupuji doménu

Na free hostingu začíná být těsno, kupuji doménu mozektevidi.net a začínám vládnout českému internetu :-D

Jestli si myslím, že jsem něčeho dosáhl? Ano dosáhl. Mám pravidelné čtenáře. Na webu je přes 400 článků a více jak 5000 komentářů v diskuzi. Návštěvnost poslední dobou neklesá pod 5000UIP, mám pracovní nabídky, web dobře vydělává a jsem i částěčně slavný (kladně i záporně). To ale není to nejdůležitější, proč to dělám. To nejdůležitější je, že mě to baví. A taky dlouho bude :-) .

Fotogalerie designů mozektevidi

první web frontpage
design
design
design
design
matej21 logo

Update článku 2012 Nový design webu

Tento design vznikl spojením 2 freecss templates (u stylu se mi nelíbila patička, tak jsem ji nahradil jinou z jiného designu). Postupně jsem měnil písmo, velikosti divů, barvy..

design webu 2012
A nový design: Někdy v listopadu 2012 jsem si řekl, že bych měl web optimalizovat pro mobilní prohlížeče. A tak se stalo. Zlepšil jsem písmo, sjednotil barvy a vytvořil responzivní CSS. Obrázků je méně, takže se rychleji načítá.

Již několik let je redakční systém weby napsaný v Nette Frameworku.
modrý design, respenzivní

Update článku

Našel jsem ještě jednu fotku focenou u Pavla H. (Speedy)

foto
autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 13.listopad.2007 20:00 | služby a články co mohou být užitečné služby |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku