Tři tisíce za grafický návrh je málo? Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Tři tisíce za grafický návrh je málo?

Ve tvorbě www stránek je velká konkurence, předhánějí se cenou i kvalitou. Ale i podvody a nekalým jednáním. Webtrh a absolutně.net

Absolutně.net - tvorba www stránek

Grafika nějaká základní, možná jen upravená free css šablona. Logo sice dle požadavků zákazníka (animované ve flashi), ale odfláknuté a rozmazané, jsou vidět ořezy a slepení více obrázků. Redakční systém taktéž zdarma (Wordpress). A to celé za necelých 10 tisíc + roční poplatky za jejich předražený webhosting a „správu webu“. No nekupte to.
Nespokojení zákazníci absolutne.net mi sdělili, že by chtěli i eshop, ale absolutně.net jim ho nabízí za dalších deset tisíc. + s nimi nekomunikují a nemají moc hezké vystupování.

Takže Absolutně.net absolutně nebrat, protože podstatně lepší práci odvede kdejaký student za třetinovou cenu. Tedy, pokud se bavíme o webu pro malou firmu, větší firma si jistě objedná www stránky v jiné cenové relaci a kvalitě.

Webtrh - od MFA podnikatelů a registrátorů k profi zakázkám?

To, že webtrh.cz byl původně oblíben především levnou pracovní sílou (studenti bez ŽL) je všeobecně známé. Majitel webtrhu se rozhodl udělat stop všem podobným rádoby podnikatelům a chce zajistit větší prestiž webtrhu. Ale podle mého názoru to žene příliš do extrému.
Dneska mi smazal poptávku, ve které jsem sháněl grafika, co by mi udělal jednoduchý design pro prodejnu. Nabízel jsem 3000 Kč za grafické návrhy. Moje poptávka byla během pár hodin smazaná s tím, že nabízím málo. (V pravidlech píše, že minimální cena je 2000Kč, což jsem splňoval). Během těch pár hodin, co byla moje poptávka aktivní, mi přišlo pár nabídek ze kterých si jistě vyberu.
Chápu, že 3000 Kč za grafický návrh může být pro profesionálního grafika málo peněz, ale takový profi grafik určitě nehledá kšefty na nějakém webtrhu.
Naopak mnohý student po takové nabídce hrábne všemi deseti.

Za kolik nejméně jde udělat web?

Jak už jsem výše psal, nabízel jsem 3000 Kč pouze za grafiku. Přišli mi i nabídky kolem 1000 Kč za grafický návrh. Není to tak dávno, co jsem dělal na nízko rozpočtovém webu a i s doménou, webhostingem, vlastním redakčním systémem a originálním grafickým návrhem jsem se vešel do třech tisíc.
Pokud bych použil redakční systém zdarma, lehce upravil free css šablonu a našel sponzorovaný webhosting zdarma, vyšlo by to celé na pár stovek korun za www stránky.

A co vy? Jaké máte zkušeností s tvorbou www stránek? Myslíte si, že je dobré určovat minimální cenu? Není to zbytečné narušení přirozené konkurence?


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 7.červen.2011 12:55 | služby a články co mohou být užitečné služby |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku