Tipy na seriály Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Tipy na seriály

Dollhouse - Loutkový dům. Právě jsem dokoukal první sérii a už se těším na další. A co ostatní seriály? Jaké zahraniční seriály v angličtině sleduji? Big Bang Theory, House, Jak jsem potkal vaši matku...

Dům loutek mě chytil a nepustil

A já během pár dní shlédnul celou první sérii - 14 dílů včetně nultého dílu (který nebyl odvysílaný). Paráda. Konečně skončilo prázdninové sucho a začínají vydávat nové díly seriálů, ať už jde o třetí sérii The Big Bang Theory, pátou sérii How I Met Your Mother, šestou sérii The House, třetí sérii Californication a nebo právě zmíněnou druhou sérii Dollhouse.

Zahraniční seriály jsou prostě lepší a vůbec se nedají srovnávat s českou tvorbou (Ulice, Ordinace, Letiště a další blafy co dávají).

A pokud uvedené seriály neznáte, zde krátký souhrn:

Dollhouse:

V Dollhouse hraje Eliza Dushku mladou ženu jménem Echo, členku skupiny lidí známých jako "Actives" či "Dolls" (loutky), kteří se dobrovolně přihlásili k práci pro "Dollhouse". Všichni obětují 5 let svého života, za což dostanou velkou sumu peněz a nebudou si pamatovat nic z toho, co během té doby pro Dollhouse dělali.
"Loutkám" je vymazána jejich osobnost, aby do nich mohl být vložen libovolný počet nových osobností, včetně paměti, schopností a dovedností pro splnění různých úkolů.

The Big Bang Theory:

Leonard a Sheldon jsou fyzici. Někdo by je označil za šprty, ale v dnešní době je velmi přesnější označení „geek„. Žijí v svém vlastním světě a reálný život jim nic neříká. To se změní příchodem jejich nové sousedky, krásné bloncky Penny, obyčejného děvčátka, kterému je svět Leonarda a Sheldona úplně cizí, co občas.. vlastně vždy jejich setkání vyústí do nějaké vtipné situace.

How I met Your Mother (himym)

Příběh se točí kolem Teda (Josh Randor) a jeho zamilování se. Začne to tím, když Todův nejlepší kamarád Marshall (Jason Segal) požádá o ruku svou dlouholetou přítelkyni Lily (Alyson Hannigan). V ten moment si Tod uvědomí, že by měl něco udělat aby našel pravou lásku. Pomocníkem v jeho nelehkém úkolu je Barney (Neil Patrick Harris) přítel s nekončícími, někdy podivnými názory jak se lehce seznamít se ženami. Když Ted potká Robin (Cobie Smulders) je si jistý, že je to láska na první pohled ale osud má ještě něco v záloze.

The House

Dr. House (House M.D.) je dramatický americký televizní seriál z lékařského prostředí, který vznikl v roce 2004. Seriál režiséra Davida Shorea byl vytvořen v produkci Paula Attanasioa, Katie Jacobsové, Davida Shorea a Bryana Singera a vysílá jej stanice FOX. Děj se odehrává ve fiktivní fakultní nemocnici Princeton-Plainsboro v New Jersey. Hlavní postavou seriálu je Dr. Gregory House, který vede diagnostické oddělení a má za úkol řešit obtížné případy. K ruce má tým specialistů, který se sestává ze tří doktorů – neurologa Erica Foremana, imunoložky Allison Cameronové a specialisty na intenzivní péči Roberta Chase. Ve čtvrté sérii je jeho tým obměněn a je v něm specialista na plastickou chirurgii Chris Taub, specialista na tělovýchovnou medicínu a rehabilitační lékařství Lawrence Kutner a tajuplná „Třináctka“, která má specializaci na interní medicínu. Seriál získal mnoho prestižních ocenění včetně ceny Emmy a Zlatého globu pro hlavního protagonistu Hugha Laurieho (Gregory House). Kdo by neznal :)

Californication

Hank Moody (David Duchovny) je autorem úspěšné knihy „Bůh nás nenávidí všechny“. Při psaní dalšího díla poznává jaké je to zažívat tvůrčí krizi a není schopen dát dohromady pár souvislých vět. Na jeho krizi má velký vliv také fakt, že žena s niž má dospívající dceru se právě zasnoubila a plánuje svatbu. Aby Hank přišel na jiné myšlenky prožívá krátkodobé vztahy z nichž málokterý trvá déle než jednu noc.

Zhodnocení:

A které seriály sleduji nejvíce? Dollhouse sleduji právě teď, Jak jsem potkal vaši matku sleduji od první série a ta úvodní melodie je doslova návyková. pa papá pá pá. The Big bang theory má asi nejlepší humor, House sleduji v TV, ten mě už docela omrzel a Californication jsem sledoval jen první sérii a nic moc. Stále opakující se vtipy apod.

A jaké seriály sledujete vy?

 


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 30.září.2009 13:48 | recenze filmů filmy |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku