Test herních volantů - Logitech MOMO + G25 Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Test herních volantů - Logitech MOMO + G25

Recenze lepších herních volatnů - Thrustmaster Force Feedback GT Racing Wheel, Logitech MOMO Racing, Logitech G25 Racing Wheel. Menší porovnání a shrnutí. Prodám Logitech MOMO - cena dohodou

image of Test herních volantů - Logitech MOMO + G25

Test (lepších) herních volantů

Taková menší recenze a zkušenosti s donedávna nejlepším herní volantem od logitechu.

Dostal se mi do ruky Logitech MOMO Racing, herní volant od Logitechu. V pařadí můj druhý volant. Dříve jsem měl Thrustmaster Force Feedback GT.

Thrustmaster Force Feedback GT Racing Wheel

thrustforce volant

reklamní info z czc, díky

Pokud chcete vyhrát nad kamarádem nebo počítačem v závodní hře, zapomeňte na klávesnici, joystick nebo gamepad - jedině pořádný a kvalitní volant Vám může nabídnout jedinečný zážitek ze hry.
Tento jedinečný volant značky Thrustmaster je určen pro ovládání všech možných závodních her. Force Feedback GT Racing Wheel je licencovaný od firmy Ferrari a je velmi věrnou napodobeninou skutečných volantů a systémů této firmy. Volant Vám poskytne realistickou zpětnou vazbu pomocí force feedback systému - nárazy, přetížení, povrch vozovky a mnohem více tak pocítíte doslova na vlastní kůži. Můžete tak do boje o vítězství přirozeně zapojit i hmat jako další smysl. Povrch volantu má gumová držadla pro pohodlnější úchop.
Thrustmaster Vám u tohoto modelu dále nabídne 6 plně programovatelných tlačítek (jedno 4-v-1 a dvě akční) a směrové 8-cestné tlačítko (tzv. hat). Přímo pod volantem naleznete řadící páčky a páčky pro brzdu a plyn, které mají design shodný s F1 Ferrari. Na řazení můžete dále využít i samostatnou řadící páku, která je vhodná např. pro rally závody. Akceleraci i brždění samozřejmě můžete také ovládat dvojicí klasických pedálů.
Volant se připojuje k PC přes port USB. S pomocí dodávaných ovladačů a software Thrustmapper 3 si můžete nastavit profily, tlačítka a sílu force feedbacku pro jednotlivé hry apod.

  • - zpětná vazba
  • - volant, řadící páka a 2 pedály
  • - další sekvenční řazení pod volantem jako ve Formuli 1
  • - dvě 8mi směrová kolečka (jako u gamepadů)
  • - 4 tlačítka přímo na volantu
  • - všechna tlačítka plně programovatelná
  • - sportovní kovové pedály
  • - Vyrobeno z kvalitních a odolných materiálů
  • - Účinný systém uchycení technologie TouchSense
  • - oficiální Ferrari volant

Ten jsem měl jen chvilku, hrál jsem hlavně nějaké rallye a Flat out. Volant se už neprodává, ale našel jsem obchod kde je cena 3490kč :-)
Jediná výraznější nevýhoda je, že má pouze vibration feedback a nemá force feedback, tak jsem ho prodal. Závodní hry mě přestaly bavit. Takže info o něm moc nenapíšu, snad jen, že se mi ho podařilo párkrát v zápalu hry vyrvat ze stolu. Moc nedržel.

Logitech MOMO Racing

Turbocharge your performance. logitech momo

Druhým a současně posledním volantem mojim volantem je MOMO Racing. Kvalita by měla být zajištěna dobrým jménem, MOMO je výrobce pravých, kvalitních volatnů pro závodní auta. A spolu s Logitech je o zábavu postaráno. Konečně už obsahuje force feedback.

Reklamní řeči o tomto volantu

Pokud chcete vyhrát nad kamarádem nebo počítačem v závodní hře, zapomeňte na klávesnici, joystick nebo gamepad - jedině pořádný a kvalitní volant Vám může nabídnout jedinečný zážitek ze hry.
Firma Logitech Vám přináší USB volant určený pro vaše PC, který Vám poskytne realistickou zpětnou vazbu pomocí force feed-back systému - nárazy, přetížení, povrch vozovky a mnohem více tak pocítíte doslova na vlastní kůži. Můžete tak do boje o vítězství přirozeně zapojit i hmat jako další smysl. Force feed-backem to u toho volantu nekončí. Vlastní volant byl speciálně navržen designérskou firmou MOMO, která patří mezi přední návrháře skutečných volantů. Povrch celého volantu je pogumován pro pohodlnější držení. Logitech Vám u tohoto modelu dále nabídne 6 plně programovatelných tlačítek, sekvenční řadící páku (na řazení lze samozřejmě použít i tlačítka) a pedály pro brzdu a plyn, které jsou umístněné na stabilní těžké základně se speciální povrchovou úpravou pro koberce.
Velice kvalitní a komfortní je dodávaný software - můžete si nastavit profily, tlačítka a sílu force feed-backu pro jednotlivé aplikace a hráče. Navíc můžete jedno tlačítko použít jako shift a získat tak dvojnásobný počet možných funkcí jednotlivých tlačítek. Samotný software přichází s profily pro stovky populárních her a profily si je možné vytisknout pro rychlou referenci při hraní. Ovládací software Vám snadno umožní měnit a konfigurovat různá ovládací zařízení firmy Logitech.

Tento volant za necelých 100$ je skoro nejlepší, co můžete koupit. Hraji s ním rallye, arkády, simulace. Můžu říct, že pokud se do ruky nedostane vyloženě vadný kus, tak funguje na 100% a není problém.
Padne dobře do ruky, i když se ruka spotí tak guma neklouže, tlačítka jsou dobře přístupná, není jich moc takže se dají zapamatovat jejich funkce, plynový pedál trochu vrže, ale to spraví rozebrání a složení, případně promazání. Vibrace jsou skvělé, osobně je mám nastavené na střední výkon, nemám potřebu ze sebe vyklepat duši :-)
Pedály jsou až na vrzání dobré, po zemi nekloužou. Řadicí páka je o mnoho lepší než u Thrustmaster Force Feedback GT Racing Wheel (tam nejde vůbec, moc tuhá, není kontakt). U Logitechu je na výběr mezi páčkami pod volantem a sekvenční řadící pákou. Celkově je to lepší pocit při hraní, než na klávesnici.

V současné době se Logitech MOMO prodává za 3 667kč, což je dost peněz za volant. Myslel jsem, že cena výrazně klesne po vydání nástupce - Logitech G25 Racing Wheel. Ale to jsem se spletl. Cena je stejná, někde trochu vyšší. Za tu cenu bych ho rozhodně nekoupil. To už bych si připlatil pár a koupil bych nejnovější, nejlepší a poslední typ od Logitech - G25.

Logitech G25 Racing Wheel

logitech-g25 Real metal. Real leather. Real racing.

Reklamní slogan nelže. Opravdu je je z hliníku, kůže. Se spojkou to je opravdu závod. Reálný.
Logitech G25, to už je jiná cenová kategorie. Když se objevily první spekulace o ceně, byla první možnost předobjednání za příjemných 9 990kč. Nakonec byla cena ještě o něco nižší, za 7 000kč. Ještě se neprodával a už jsem si ho zkusil na Invexu 2006. Byl jsem unesen. Něco tak dokonalého jsem ještě neviděl. Volant z ručně šité kůže!, hliník!, klasická řadící páka!, lehký plyn, tuhá brzda!, spojka To se nevidí každý den.

Opět reklamní řeči

Na trhu je k dispozici celá řadá herních volantů různé kvality i výbavy. Pouze nový Logitech G25 Racing Wheel vám však nabízí neskutečně realistický pocit při hraní závodních her, perfektní kontrolu nad strojem, dvoumotorový force-feedback zajišťující silnou zpětnou vazbu a šesti-stupňovou řadící páku. Sada obsahuje 28 centimetrů velký, kůží potažený volant, který lze otáčet v rozsahu 900° umocní jakoukoliv jízdu.
Šesti-stupňová řadící páka má přesnou volbu každé rychlosti včetně zpátečky řazené dolů. Umožnuje taktéž včasné podřazení před zatáčkou. Samozřejmostí je taktéž volba sekvenčního řazení. Klasické pedály plynu a brzdy jsou doplňeny o pedál spojky, který tak nabízí reálnější způsob jízdy. K dispozici je také 14 programovatelných tlačítek, kterým je možno přiřadit libovolnou funkci a ulehčit si tak ovládání náročnějších her. Masivní konstrukce a systém uchycení volantu zabrání případnému posunutí a snadno se připevní k libovolné desce stolu. K propojení G25 Racing Wheel s počítačem slouží USB rozhraní.

Do toho bych už nešel, to je moc. 299,99$ je dost peněz jen tak za volant na hraní.

Update - Prodej

Prodám Logitech MOMO, cena dohodou, odběr možný v Kolíně, Kutné Hoře a okolí.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 11.prosinec.2006 18:33 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku