Státní maturity stejně jednou přijdou Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Státní maturity stejně jednou přijdou

Státní maturity jsou opět odložené. Přijdou vůbec někdy? Teď nevím kdo nebo co je nepřipravené? Studenti nebo státní maturita? A neustálé odkládání jenom svědčí o absolutní neschopnosti.

Nepřipravená státní maturita nebo studenti?

Státní maturity se připravují už dlouhou dobu. Podle mého se už jenom vylaďuji více či méně podstatné detaily. A studenti? Takový běžný student chce papír na hlavu. Je mu jedno, jestli ho získá na státní nebo soukromé škole, na gymplu, průmyslovce, stavebce nebo učňáku s nástavbou. Pro něj je důležité, že ten papír má. Když jsem poprvé psal o státních maturitách, byly silně nepřipravené. Ale i studenti byly nepřipravení, protože o tom, že budou státní maturity se dozvídáme někdy v třeťáku. Fofrem se mění rozvrh a najednou mám o 2 hodiny týdně více němčiny. Ale nešlo mi do hlavy, jak můžou sjednotit gympl a průmyslovku s nástavbou

A nechápalo to mnoho dalších. Udělal se protest. Super, státní maturita se odkládá.

Maturita

O rok později tu máme podobnou situaci - opět protest, státní maturita se odkládá. Ale je tu podstatný rozdíl. Když měly být státní maturity poprvé, dozvídáme se to "až" ve třetím ročníku.. Na přípravu na "lehce" odlišnou maturitní zkoušku máme jen 2 roky. Ale teď studenti vědí o státní maturitě včas a mají dost času se na ní připravit. Ovšem to by nesmělo být jednodušší protestovat proti státním maturitám.

Státní maturity nejdou donekonečna odkládat. To Ať se zruší rovnou.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 10.září.2009 08:59 | Škola, studium a vše okolo Studium |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku