Srdíčkový den a balení holek Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Srdíčkový den a balení holek

Report z prodeje srdíček pro postižený děti. Jak prodat neprodejné, psychologie lidí. Prodej srdíček se strhnul v balení holek. Jak balit holky a jak je sbalit při prodeji?

image of Srdíčkový den a balení holek

Report ze dobročinné akce

Jednou k nám přišel učitel s nabídnou, jestli se nechceme ulejt ze školy. Na otázku o co jde, odpovídá že budem prodávat magnetická srdíčka pro postižené děti. Sraz v pondělí před kabinetem. Ve třídě vládne radost z volna. Vypadá to na vysokou účast. Máme si vytvořit dvojce. Beru si slovo a ptám se: „Kdo půjde se mnou na Gympl?“ Většině dojde, že na Gymplu je vysoká koncentrace holek, takže jsem nemusel na zájemce dlouho čekat. Domlouvám se s Trtíkem.

Jaký však byl můj šok, když se Trtík ráno nedostavil a zaspal. Jsem sám, v jedné ruce tašku plnou srdíček a ve druhé taky tašku, která je ovšem prázdná a měla by se naplnit penězma za srdíčka. Je mi zima, tak se vracím do školy, vypadá to, že z gymplu nakonec nic nebude Nic moc.
Naštěstí ale potkávám dvojčlenou skupinu ke které se přidám se svými neprodanými srdíčky a nízkými zkušenostmi s prodejem. Ze začátku nemůžem nic prodat.

Hitparáda výmluv

  • Já teď nemám drobný
  • Nemám peníze
  • Pospíchám
  • Já je už koupil od vašich kolegů
  • Já neumiem czesky
  • To tak a vy to propijete
  • ...

To už mě přinejmenším sralo, potřeboval jsem se jich zbavit. Tak jsem jim odpovídal na odpovědi - Já vám rozměním, nebo jich dostanete víc.

Přesvědčovací metody

Aneb, jak prodat něco, co lidi nechtějí, přesvědčovací metody, psychologické hry, reklama a marketing.
Cílem je přesvědčit lidi o kvalitách výrobku, důvody proč koupit.. Nikdy jsem nic podobného nedělal, nervozita musela stranou. Pojal jsem to jako hru. Podělím se o svoje metody.

Metoda škrábnuté CD

Velmi jednoduché, stačí neustále opakovat agumenty. Opravdu nechcete věnovat 25kč na postižené děti? Uděláte dobrý skutek..

Ukázat výhody výrobku

Ano i magnetická placka má výhody. Já například zdůrazňoval její magnetické vlastnosti - Dá se přichytit na ledničku, mrazničku, mikrovlnku, drží sama, není potřeba lepidla, je to ekologický výrobek. Má dobrý design a pod.

Hrát na psychiku lidí

Koupí tohoto srdíčka přispějete na postižené děti, uděláte dobrý skutek. Zahřeje vás to u srdce

Smutné oči, šok

Udělat vyděšený pohled. To myslíte vážně, že nepřispějete na děti? To jsem opravdu nečekal že nemáte srdce

Trocha statistiky

Zatím jste jedinný co nepřispěl. Dokážete s tím žít? Není vám to blbé?

Metoda balící

Moje nejoblíbenější metoda a s přehledem měla největší úspěch Machr
Důležité je se pozitivně usmívat na holku, říct jí nějakou tu lichotku na oči, tváře, oblečení či na cokoliv jiného. Pokud se k úsměvu přidá vzhled a mazlivé oči, je úspěch zaručen. Kolikrát jsem nevěděl, jestli některou balím nebo jí stále prodávám srdíčka. Na gymplu, kde byla vysoká úspěšnost balení (a současně i prodeje) jsem nestíhal současně balit, prodávat, podávát srdíčka a brát peníze. Ještě, že jsem měl 2 kolegy co mi dost pomohli.

Zhodnocení akce

Akce začalo něco po osmé hodině, kolem dvanácté bylo prodáno poslední srdíčko. Narazili jsme na různý lidi, někteří nedali ani korunu a poslali nás někam, druzí nám i dali víc, než stojí - kolem 100kč/ks. Během akce mi bylo nespočetněkrát nabízeno telefoní číslo a dostal jsem i mandarinku. Všechny peníze byly odevzdány do poslení koruny. Nebyla zprověřena ani jedinná koruna Pohoda a po té jsme šli do Kolínské Pizzerie.

1 Srdíčkový den 2 Srdíčkový den 3 Srdíčkový den 4 Srdíčkový den

autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 2.leden.2007 19:05 | krásná to věda, jen se to nesmí přehánět sociotechnika |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku