Soom.cz se mění k lepšímu Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Soom.cz se mění k lepšímu

Jistě znáte potrál soom.cz, který se věnuje IT security, hackingu, internetové bezpečnosti, phreaking apod. we make the internet better. join us!

image of Soom.cz se mění k lepšímu

Kompletní přespsání zdrojových kódů

SOOM.cz (Systém ochrany osob a majetku.) je podle některých prasácky napsaný. Je jedno, jestli se bavíme o php zdrojových kódech nebo o zastaralém tabulkovém designu, který je nevalidní. Jelikož můžu být užitečný, rozhodl jsem se také přiložit ruku k dílu a podělit se o své znalosti v oboru.

soom.cz

První úpravy

Začalo to, když jsem 21.dubna poslal email osobám, kteří si říkají Emkei a .cCuMiNn..
V emailu jsem shrnul ty nejdůležitější věci a ty největší prohřešky, vůči kvalitnímu webu mezi které patří přístupnost webu a SEO - optimalizace pro vyhledávače. V tomto soom.cz hodně pokulhává a je na tom velmi mizerně.

První prohřešky proti dobrému webu, které se díky mým připomínkám a návrhům odstranily, patří Ostranění odkazu na podvod pagerank.cz a odstranění tlačíka, pro smazání rozepsaného formuláře.

Dark Craft

Nezávisle na mne se Dark Craft rozhodl soom.cz také předělat. Vytvořil téma v webforum:
Zdravim,
po dohode s Emkeiem a .cCuMiNn.em jsem zacal delat na novem soomu. Design zustane stejny. Jedna se o prepsani do validniho xhtml 1.0 strict, css 2.0. Take novy RS a vubec cely engine.
Je to docela dost prace, takze se na vas chci obratit s nabidkou spoluprace. Pokud umite neco z nasledujiciho, jste vitani a ozvete se mi prosim na email (darkcraft87@gmail.com) nebo icq(128 689 569). Ty "veci" jsou:
- xhtml 1.0 strict
- css 2.0
- php 5
- JavaScript
Castecne jsem na tom jiz zacal delat (zatim jenom predelani z tabulkoveho layoutu do divu), muzete to skouknout zde: [link] je to optimalizovano pro "normalni" prohlizece, to jsou ty, ktere dodrzuji standartni box model urceny w3c consorciem, samozrejme bude i styl pro ty horsi (internet explorer), protoze 47% navstevniku soomu tento pasquil stale pouzivaji...
V tomto threadu se prosim vyjadrujte k tematu a ne k me osobe (mam na mysli to, ze jsem odesel, tak proc delam neco pro soom atd..). Dekuji.

soom.cz

Jsem rád, že toho konečně někdo ujmul a hned jsem se přihlásil jako pomocná síla. Na starost jsem si vzal SEO a přístupnost, protože se mi to zdá jako nejlepší volba. xhtml + css je skoro hotové, javaScriptu tam moc nebude a na php + mysql pracuje už dost lidí. we make the internet better. join us!

Soom.cz ve vývoji

Pokud se chcete podívat, jak vypadá soom ve vývoji (ještě tam mnoho není), můžete se mrknout na stránku projetku


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 12.květen.2007 11:47 | služby a články co mohou být užitečné služby |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku