Snap Preview - pěkná vychytávka Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Snap Preview - pěkná vychytávka

Snap Preview, ajaxový javascript. Aplikoval jsem na web

image of Snap Preview - pěkná vychytávka

Snap Preview

Jedná se o javascriptový skrip, který dělá náhledy na odchozí webové stránky. Tento skritp začíná používat čím dál více stránek, rozhodl jsem se ho aplikovat také. Komu by nějak moc vadil, může si ho vypnout přes volby Snap Preview. Jak vypadá Snap Preview v akci?

Snap Preview

Snap Preview pro váš web

Aplikace je opravdu jednoduchá, stačí jít na stránky projektu, projít pár formulářů, vyplnit adresu webu. Vygenerovaný js kód stačí vložit do hlavy stránky. Otázka 2 minut Pohoda

Kešování náhledů

Nezobrazují se úplně všechny stránky, občas služba vypoví službu :-/ to se snad časem zlepší, až se www stránky nakešují. Moje stránka se nakešovala někdy před měsícem, takže je na ní ještě moc starý design, který se bude brzo měnit.

Co si myslíte o Snap Preview? Já si myslím, že ohlasy budou vesměs kladné. Po krátké době jsem použil již druhý skrip. První se nachází v galerii fotek, jmenuje se lightbox a vypadá opravdu dobře. Hlavně na galerii, jinam jsem ho neimplementoval. Jeho implementace na web byla také otázka 5 mintut, upravil jsem pár php skriptů a dílo bylo hotové. Díky za opensource free projekty!

Odvrácená strana

Samozřejmě nejsem zaslepen krásným efektem Snapu. Vím jaké jsou jeho zápory! Odvádí pozornost od článku. A kterým směrem se poutá pozornost? Na cizí weby! To mi samozřejmě nevadí, kdyby mi něco tak peinlich vadilo, nedávám screenshot na jiný web, našel bych si snapnutý svůj webzine.
Prvek ruší při čtení. Doufám, že čtenáři jsou dostatečně inteligentní a umí si snapa vypnout.
Zpomaluje načítání stránek? Ano zpomaluje. Sice nepatrně, ale zpomaluje. Naštěstí se náhledy načítají až po najetí kurzoru na odkaz. Zatím je služba rychlá, pomalosti avataru zdaleka nedostahuje :-D
Pro tyto všechny důvody, díky za názor na službu Snap Preview a Light box, o kterém jsem moc nepsal..


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 26.březen.2007 20:46 | osobní stránky blog |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku