Snadné zjištění majitele skytého čísla Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Snadné zjištění majitele skytého čísla

Jak zjistit jméno a příjmení majitele, adresu bydliště a skutečné telefonní číslo ze skrytého (neukázáno) čísla? Překapivě jednoduše. #Překvapivý update článku.

image of Snadné zjištění majitele skytého čísla

Volalo mi skryté číslo

Zrovna jsem parkoval auto, když mi zazvonil telefon. Zaneprázdněn parkováním jsem si nevšiml, že na displeji není telefonní číslo volajícího.

Dle hlasu mladá slečna chce telefonní kontakt na mého bráchu. Když se zeptám, jak se jmenuje a proč chce číslo na bratra, odsekne, že se jedná o soukromou záležitost. Číslo ji neřeknu, že i telefonní číslo na mého bráchu je tím pádem soukromé.
A mám v plánu číslo volajícího poslat bráchovi, aby se sám rozhodl, jestli ji zavolá zpátky. Ale žádné číslo v seznamu volání nemám. Volala se skrytou identifikací, což mne překvapilo, že to někdo umí.

Jak tedy zjistit anonyma?

Vypustil bych to z hlavy, ale brácha mne přesvědčil, ať vyplním formulář http://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorage/download/1/258/obtezujici_hovory.pdf a pošlu poštou! žádost o zjištění identifikace volajícího. Do formuláře se jen napíše telefoní číslo, na které volalo „obtěžující tajné volání“ + datum a čas hovoru.

Myslel jsem, že to bude vyšetřovat police, nebo že operátor bude ověřovat informace o obtěžování, ale nic takového se nestalo. Po necelém měsíci mi přišel doporučený dopis z oddělení péče o firemní zákazníky Vodafone.

Odpovídáme na Vaši žádost o identifikaci telefonního čísla zlomyslného nebo obtěžujícího hovoru dle zákona o elektronických komunikacích č. 127/2005 sb. paragraf 67, odstavec 1,2.

Hovor se nám podařilo dohledat, volalo Vám telefonní číslo xyz. Toto telefonní číslo je vedené v síti Telefónica O2 a je evidované na pana Blahoslava (celé jméno) (adresa: yzv ulice, číslo baráku, Město, PSČ).

S přátelským pozdravem Karel Tojšl.

Takže nezapomínejte, nic není v dnešní době anonymní a rozhodně to nejsou hovory se skrytým číslem u zaregistrované SIM. Něco jiného by bylo volání z veřejného automatu nebo ze SIMkarty s kreditem na pár použití.

Update článku

Už vím důvod, proč volající volal se skrytým číslem. Brácha ztratil telefon (HTC Desire). Na policii ho nechal zablokovat (vystopovat telefon v současné době bohužel nejde).

Nálezce (zloděj) telefonu ihned vyndal baterku, aby nešel telefon vystopovat. Telefon byl zamčený heslem, naštěstí pro něj byl telefon Rootovaný, takže mu stačilo nahrát na paměťovou kartu novou ROMku a přehrát systém. Měl tak funkční, poměrně drahý telefon. Vůbec neplánoval odevzdat telefon na policii, sprostě chtěl telefon ukrást.
Po několika dnech policie konečně zablokovala telefon, takže z něj nešlo telefonovat.
V té chvíli začal obvolávat všechny Šálky, které našel na internetu. Na jméno Šálek přišel při zkoumání paměťové karty (vyfocená výplatnice bráchy). Sháněl majitele, protože mu byl zablokovaný telefon k ničemu, tak se alespoň ptal po nálezném.. Dobrák, že? Když majitele nesehnal, teprve odevzdal telefon na policii.

Brácha jde za majitelem a policí pro telefon.

Když jsem tedy zjistil majitele skrytého čísla, brácha si tam došel. Nejprve se divili, jak na ně přišel, pak vyšli s „pravdou“ ven. Našli telefon, odevzdali ho na policii, chtějí nálezné.

Policie mezitím případ uzavřela s tím, že se telefon nenašel!

Ale přitom byl odevzdaný na policii a policie ani nezkontrolovala sériové číslo IMEI s databází hledaných telefonů. Telefon neví kde ho mají. Nakonec telefon vlastně odevzdali na ztráty a nálezy na obecní úřad.

Takže si brácha došel pro telefon, ale ten byl stále zablokovaný. A policii trvalo několik dalších dní, než telefon konečně odblokovali.
Tímto zdravím Blahoslava (jestli je opravdu zloděj a ne pouhý nálezce rozebraného a přeinstalovaného telefonu).


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 10.září.2012 21:36 | služby a články co mohou být užitečné služby |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku