Sledujete se logováním? Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Sledujete se logováním?

Co vaše systémové logy? Log IRC komunikace? Přenesená data? Počet spojení? SSH? ICQ historie? Staré SMS.

Změna je život?

super

Jako dlouho spokojený uživatel Trillianu jsem už nějaké ty megabajty logů komunikace nasbíral. Logy jsou ukládány do souboru txt a mají celkem 16,2 MB Machr
Nevím, jestli je to hodně nebo hodně málo. Zjistili jsem to dneska, právě přecházím na mirandu, když bych stále čekal na astru, tak bych se nedočkal.
Stejně tak si loguji i přenesená data přes DU metr, případně přes lepší Bandwidth Monitor Pro. Staré emaily nechávám stále uložené na cizím serveru. Dokonce mám i 4 roky starý archiv sms!!
Co tím chci říci? Že za sebou nechávám solidní bordel.

Být trochu paranaidní

Být trochu paranoidní, tak bych ty logy hned smazal. Proč za sebou nechávat stopy a důkazy? Na druhou stranu je to zajímavé počtení. Vím co jsem řešil minulý týden i minulý rok. Co jsem předpovídal před roky se dávno vyplnilo už to třeba ani neplatí. Vidím s kolika holkama jsem ten a ten měsíc spal psal, s kolika to vyšlo a s kolika ne. Kolikrát se divím, jak na mě působily holky před půl rokem jak se ke mně chovají nyní.

Tak co s logama? Smazat? Nebo zakonzervovat? Právě jsem nějaké poslal kámošovi, aby viděl co sme řešili před lety za kraviny. Myslím, že padne Pohoda


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 26.červen.2007 22:37 | osobní stránky blog |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku