Skype se moc nechytá Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Skype se moc nechytá

Skype registraci mám asi 2 roky, ale nepoužívám téměř vůbec. Na rozdíl od emailů a ICQ. Kde je chyba? Telefonování a video přes Skype mi přijde lepší než pouhé textování přes ICQ.

image of Skype se moc nechytá

ICQ nebo Skype?

Skype a ICQ má dost společných věcí. Například uzavřený protokol, což ale běžné uživatele moc netrápí. Jak ICQ tak i Skype podporujou textovou komunikaci, hlasové zprávy i videohovory. Drobný rozdíl je, že ICQ je určené primárně pro textovou komunikaci a video je tak trochu bonus, u Skype je tomu naopak. Tak proč je ICQ používanější. Přestože ICQ nijak aktivě nepoužívám, v kontakt listu mám 70 lidí, z toho aktivních 10.

U Skype mám 20 kontaktů, 18 je jich věčně offline, jednoho neznám a jeden se jmenuji ECHO.

 skype logo 

Což trošku zamrzí, člověk si chce zadarmo video pokecat a nemůže, protže Skype nikdo z mého okolí nepoužívá. Navíc jsem ve skype nenašel volbu Skype-me, která umožňovala vyhledat lidi, kteří si přejí kontakt. Dříve jsem takto vyhledával lidi v Německu a já se tak zdokonaloval v němčině :).

Osobně raději mluvím, než textuji.

A jak jste na tom vy se Skype? Máte raději textovou komunikaci nebo hlasovou, případně video komunikaci. Moje Skype přezdívka je Mozekk750.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 5.květen.2009 15:04 | krátké zprávičky krátce |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku