Servisní zásah na Windows Vista Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Servisní zásah na Windows Vista

Jednoduchá věc… Přeinstalovat zákazníkovi na notebooku Acer Aspire 6920 Windows Vista. Tak se podíváme na ten zázrak od Microsoftu

image of Servisní zásah na Windows Vista

Windows Vista zklamala

Značku Acer nemám moc rád, značka je známá především nekvalitou notebooků. Ale jsou levné, takže u nás ve třídě jsou hned 2 exempláře.

Ale Acer Aspire 6920 byl poměrně dobře vybavený… 17ti palcový velikán, Core 2 duo, 2400Mhz, 4GB RAM… Tak se dáme do instalace.. 

Instalace proběhla poměrně rychle, laptop má výkoné železo, po instalaci Windows Vista ale čeká zklamání. Nic nefunguje.

Vista

Displej naběhl v rozlišení 800x600 pixelů, což na 17" notebooku je děs. Chci změnit rozlišení na cca 1920 x 1200 což je nativní rozlišení dispeje. To ale nejde, nejsou ovladače. Hm, tak takle je na tom Windows Vista s podporou hardware. Touchpad funguje jen polovičatě a protože jsou windowsy klikací operační systém tak si zapojím notebookovou demo myš od geniusu.

Chci pustit wifi abych stáhnul ovladače z netu, ale wifi „nečekaně“ nejde. No co, zapojím si UTP kabel do LAN. To jde vždycky…

Nejde :D

Sice mi do smíchu nebylo, ale teď se směju. LAN rozhraní vždycky funguje. Na linuxu i na windows. Bez instalaci ovladačů. Stejně jako grafika naběhne vždycky, byť v základním rozlišení. No co, pustím si svůj notebook, kde je nainstalovaný linux, připojím se do wifi sítě, zadám WEB/WPA key. Stáhnu si ovladače na flash disk. Teď přichází napětí… podporuje windows vista flash disk? Uff funguje. A to je šťastný konec ne? Po instalaci ovladačů mi vše funguje, grafika, lan, wifi…

Srovnání s linuxem

Samozřejmě záleží na značce a typu notebooku. Ale když nainstaluji (k)ubuntu na Lenovo N200 funguje mi LAN, wifi, bluetooth bez další instalace ovladačů.
Lan funguje již při instalaci debianu (debian se připojí k internetu a stáhne si nejnovější balíčky).
I BIOS umí používat LAN (boot from LAN) a to má míň než jeden megabajt. A několika gigabajtová Vista to neumí?


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 5.prosinec.2008 15:01 | služby a články co mohou být užitečné služby |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku