Ruším linkuj.cz, protože Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Ruším linkuj.cz, protože

Přestal jsem využívat (zneužívat) služeb linkuj.cz. Proč? Proto

image of Ruším linkuj.cz, protože

Proč? Proto!

První věcí, co jsem udělal, bylo zrušení možnosti linkovat moje články odkazem na linkuj.cz. Přestože možnosti linkovat moje články využilo mnoho lidí a přestože mi linkuj.cz zvyšoval návštěvnost.
Linkuj.cz má relativně malou komunitu. Ano, je to tak. Pokud je nejlepší článek týdne linkován pouze devíti uživateli, něco to ukazuje.

Moje linky na mozektevidi

stop linkuj

Požádal jsem strýce linka, aby smazal všechny odkazy na mozektevidi.net (i ic.cz), které jsou linkované pouze nula krát. Na linkuj.cz zůstalo pouze 7 linků na mozektevidi.net, protože těch 7 odkazů má někdo uložené jako oblíbené a já bych mu je nerad mazal.
Poslední kapkou bylo zavedení atributu rel nofollow k externím odkazů. Já jsem rozhodně proti tomuto atributu. Co bude následovat? Ubude mnoho spamu a blogeři si přestanou linkovat vlastní články pouze kvůli přidání odkazu. Tím se ještě více změnší komunita linkuj.cz. Bohužel.

Moje články

Přesto chcete linkovat moje články, využijte serverů, které nepoužívají nofollow. Příkladem může být vybrali.sme.sk, jagg nebo redmedia. Některé servery sice nepoužívají nofollow, ale jdou na to chytřeji. Odkazují sami na sebe. Viz odkaz http://zalinkuj.cz/out.php=jina_adresa_kam_presmeruji_bez_odkazovani. O takové služby nemám zájem, škudlí si pagerank pouze pro sebe, nasadí reklamy a o víc se nemusí starat. Odkazy jim přidávají ostatní zadarmo. Defakto zneužívají blogerů pod záminkou linkování zajímavých článků.
Najdeš-li na tomto webu zajímavý článek, nelinkuj.cz ho, pošli odkaz někomu na email či na ICQ. Uděláš líp.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 14.květen.2007 11:18 | osobní stránky blog |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku