Renault Laguna - totálka :( Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Renault Laguna - totálka :(

Jedu si podvečer po Praze, mám namířeno do Plzně, zastavím před stojící kolonou aut před semaforem, když v tom velký náraz zezadu od nákladního auta.

image of Renault Laguna - totálka :(

Nejvíc bourající bloger v ČR

Vypadá to, jakoby jsem se chlubil, tak to ale není. Píšu o tom co mě zrovna napadne. Bohužel bouraček bylo v poslední době až moc. No jen si to shrňme:

 • řijen 2007 - Fiat Uno na střechu. Totálka. Dočasně jezdím Felicií.
  Fiat Uno
 • O cca 50 dní později kupuji jiné auto - Ford Fiesta. Fiesta je moje šťastné auto, jezdí do teď bez jediné bouračky.
  Fiesta Ford
 • Někdy v řijnu 2008 dostávám první služební auto - Škoda Fabia. O měsíc později skončí Fabia přes střechu na boku. Totálka. Od té doby raději přezouvám na zimní pneumatiky včas a sjeté pneu se snažím měnit včas.
  Fabia crash
 • V lednu 2009 dostávám Škodu Octavii. Nejprve normal, pak dočasně kombika. Taky bez bouraček.
  Škoda Octavia
 • Po Škodě Octavia mám jako služební auto opět Škodovku - Škoda Superb. Bez Bouraček. Asi nejlepší auto, co jsem zatím měl, bohužel v nízké výbavě.
  Superb
 • Zatím poslední auto, kterým jsem jezdil je Renault Laguna II. Pěkné auto, 130kW, Obsah 2,2, Plná výbava - parkovací senzory, navigace, handsfree, sedačky v kůži a elektrice, vyhřívané sedačky atd.
  Renaul Laguna 

Tenkrát v Praze - řidič nákladního vozidla nedobrzdil

Jak už jsem psal výše, zastavil jsem v koloně a čekal na zelenou. Najednou velká ráda zezadu a já ač stojím na brzdě bourám přední auto přede mnou. To však nic neřeší a na zelenou jede pryč. Moc velké poškození neměl, na rozdíl ode mne.

V autě bordel, všechny věci jsou na zemi, antiradar i mobil mi spadl z držáku. Přiběhne řidič náklaďáku a policista, jestli jsem v pořádku, že si to nafotí a začne hned řešit. Policista tu byl ihned, protože byl o pár metrů vedle u jiné nehody, která byla celkem kuriózní..

Nuže, nafotil si bouračku, tak můžeme zajet ke straně. Čekám u auta, až policista vyřeší předchozí nehodu a přijde. Přišel za chvilku, ale se žádostí, zda umím Anglicky či Francouzky. Že potřebuje pomoct s řešení nehody. Jdu mu tedy pomoct, a nestačím se divit: Mladý Francouz ve staré skořápce nedobrzdil a nabořil Japonce či Číňana v mercedesu. To byla domluva :-D

Dost mě překvapilo, že policista i policistka neuměli anglicky, ač byly mladý. Stejně tak onen Francouz. Asiat byl v pohodě, ten česky uměl. Formuláře o nehodě se vyplňovaly asi hodinu a když už to měl podepsat, tak se arogantní Francouz šprajcnul, že to nepodepíše, že tomu nerozumí. Špatnou angličtinou začal tvrdit, že ta nehoda není jeho vina, že nejel rychle, že jel pomalu ale silnice je mokrá. Klasickou formulaci: "Nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze..." neznal. Nakonec to pod vyhrůžkami podepsal a zmizel. Konečně se dostalo na naši nehodu. Protože nikdo nepožil alkohol a veškeré papíry byly v pořádku, vyřídilo se vše rychle.

Sedám do auta a konečně jedu do Plzně. Sice to za jízdy trochu foukalo (chybí kompletně zadní okno) ale s vyhřívanými sedačkami se to dalo přežít.

Laguna po bouračce 

Ač to nevypadá, dle pojišťovny je to skutečně totálka. Zadní dveře, světla, boční karoserie, ale i podlaha v kufru, nárazník, parkovací senzory, vyklápěcí okno, atd (fotky bourané laguny).

A teď jezdím opět Fordem Fiestou. Jak už jsem jednou psal, na horší se špatně zvyká.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 29.listopad.2009 09:19 | Motorky, Auta, cestování a vše kolem nich… speciální kategorie Motorky a auta |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku