Rapidní pokles návštěvnosti webu - proč? Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Rapidní pokles návštěvnosti webu - proč?

Kamarád měl navštěvovaný web. Hodně navštěvovaný web. To je ale pryč. Proč mu klesla návštěvnost?

Hodně navštěvovaný web je sen každého blogera

Jistě každý zná ten přirozený vývoj webu. Nejprve registrace na webzdarma, nějaký ten frontpage. Návštěvnost je zatím nulová. Hity se dají počítat na prstech jedné ruky.
Snažíte se zvýšit číslo na toplistu. Nějaké to spamování diskuzí, komentářů na jiném webu. Zjišťujete, co je to SEO. Přichází registrace do vyhledávačů, optimalizace na vhodně zvolená klíčová slova. Ano, SEO. To je magické slovo složené ze třech písmen. Tři písmena co znamenají všechno. Tři písmena, pro které se vraždí.
Přirozený vývoj webu pokračuje. Váš web získává nové návštěvníky. Sem tam se najde i pravidelný štamgast, co navštěvuje pravidelně vaše stránky. Přicházejí první pochvalné komentáře. Vše se vyvíjí dobře , ne? Tak co se najednou stalo? Ze dne na den se snížila návštěvnost webu. Že by výpadek hostingu? Ne. Chyba není ani na straně toplistu.

Internetové dno

Majtel webu je smutný. V koutku duše doufá, že se to následující den změní. Další den je situace ještě horší. Co se stalo? Propadl se jeho web až na úplné internetové dno? Chybí mu snad něco?

Autor webu už něco málo ví, jak to chodí v internetovém biznisu. SEO mu není cizí, nějaká ta optimalizace pro vyhledávače, přístupnost a trocha bulvárních titulků, co jistě naláká nějaké čtenáře. Samozřejmě se nezapomene na internetové reklamy adsense a web může začít vydělávat.

Menší zrada

speedy GT web

Přestože se všechno vyvíjí tak hezky, člověk si už pomalu mne ruce. Jenže OUHA. Ze dne na den klesla průměrná návštěvnost ze 500 na 50. 10x menší návštěvnost. První co mne napadlo, byl BAN od vyhledávače. Google indexuje pouze 61 stránek a seznam.cz ještě méně - 27 stránek. Ale proč? Co se mohlo stát?
BTW, jedná se o web speedygt.ic.cz


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 16.květen.2007 20:45 | Názory na cokoliv Názory |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku