První pohled na Kindle PaperWhite Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

První pohled na Kindle PaperWhite

Se svým stařičkým Kindle 3 (Keyboard) jsem si v metru začal připadat jako old school důchodce, tak jsem si pořídil nejnovější model Kindle PaperWhite.

image of První pohled na Kindle PaperWhite

Nejprve krátce ke Kindle 3 Keyboard

S starším Kindlem jsem stále spokojen. Funkčně mi vyhovoval a měsíční výdrž na baterku stačila bohatě. Několik „generací“ nebo spíše verzí jsem mohl s klidným svědomím přeskočit. Čtečka eknih se zmenšovala, ztratila klávesnici, dostala dotykový displej - nic co bych potřeboval.
Jenže pak v novém modelu rozsvítili displej a teprve teď mi začalo vadit, že ten můj mi nesvítí. Hlavně ve vlaku/tramvaji, kde se za jízdy dost mění světelné podmínky.

Nejprve nedůvěra ke svítícímu displeji - nebudou z toho bolet oči? Není pak už lepší koupit si tablet? V recenzích psali, že displej svítí nějak speciálně a očím to nevadí. Tak jsem objednal.

Kindle PaperWhite

Kindle 3 jsem objednával přímo z Amazonu z USA (v ČR tehdy nebyl dostupný a když už za několik měsíců byl, tak stál dvojnásobek).

Na Kindle PaperWhite jsem nechtěl čekat a ceny v ČR po odečtení DPH nejsou o tolik větší než v USA, no tak na Heuréce jsem našel nejlevnější eshop Walle a objednal si jej do Uloženky. Mimochodem chválím Uloženku i Kouzelnou Almaru - o několik řádů lepší přístup, než Česká Pošta.

Po rozbalení (jen pidi manuál, USB kabel) a zapnutí, se připojím k WiFi, přihlásím se ke svému Amazon účtu a Kindle mi hned nabídne stažení rozečtených knížek + stažení všech, co jsem kdy měl nahrané (nejen koupené, ale i PDF, dokumenty, poznámky, skripta…). Na dotykovém displeji si naklikám několik knížek, ty se mi hned stáhnou a já mohu číst, kde jsem přestal.

Žádné záseky, problémy, prostě nic. Během tří minut je staré zařízené nahrazené novým. Žádné složitosti se synchronizací, kopírováním apod. Tak to má být.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 9.srpen.2013 22:52 | osobní stránky blog |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku