První den na webexpo2008 Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

První den na webexpo2008

První den na veletrhu webexpo. Zajímavé přednášky, jsem slavný a pokuta od policajtů.

image of První den na webexpo2008

Už jsem trochu slavný.

Hned při vstupu bylo potřeba se zaregistrovat. Hlásím své jméno, dostávám kartičku se jménem a už slyším z vedlejšího stolu Daniela Milde: „Ty jsi nějakej bloger ne?“ BTW, mám z veletrhu novou myšku – Microsoft SideWinder. Microsoft dělá opravdu kvalitní věci (hardware). Vedle mé klávesnice Microsoft Natural ergonomic 4000 vypadá myš Microsoft SideWinder velmi dobře.

Co mne zaujalo.

Úvod byl na mne příliš nudný, zpestřením bylo to, že jsem se tam seznámil se svým jmenovcem (Oldou), který měl shodou okolnotí také na notebooku linux. Úvod byl naštěstí stručný a já se přesunul z Auly do EIII na přednášku „Fixní, procentní a fluidní layout“, kde přednášel Jaroslav Knap.

To byla pro mne špatná volba, začátek byl hodně všeobecný a zaměřený pro naprosté začátečníky. Ke konci přednášky se řešil fixní vs procentvní layout na mobilních prohlížečích na displeji mobilu. Zde musím nesouhlasit, ukázky zobrazení na displeji mobilů se vůbec nazakládaly na realitě. Opera mini nebo Opera mobile případně internet exporer mobile si se zobrazením většinou poradí.

webexpo

David Špinar z H1 a jeho přednáška „Marketing ve vyhledávačích (SEO a PPC reklama)“ byla o dost lepší. Z oblasti SEO mám pár nových poznatků a na PPC reklamu mám pár tipů.

Velmi hezky navazující přednáška „Možnosti vyhodnocování úspěšnosti reklamy na internetu“ od Martina Kopty byla perfektní. Kéž by takových přednášek bylo více.

Následoval „Vývoj webových aplikací v PHP a Nette Framework“ známého blogera Davida Grudla. Musím říct, že David je prostě borec. Přednáška měla dobré tempo, náladu i spád. Pobavil publikum a nenásilně vysvětloval výhody Frameworků i pro jednoduché „třístránkové weby“.

Následovala nudnější Panelová diskuze „Desktop vs. web. Bude jeden vítěz?“

Hodně moc přednášek v jeden čas.

To samozřejmě nejsou všechny přednášky, píšu jen o těch, na kterých jsem byl. Na všech bohužel nemůžu být a párkrát jsem váhal, na kterou se jít podívat. Tím pádem jsem nebyl například na přednášce newstin „Kategorizace obsahu v reálném čase“, „Microsoft Silverlight“, mBank mPeníze a mnohých dalších.

Jak utratit více než je třeba

Oběd byl tuším v ceně vstupného, leč byla na něj velká fronta. Tak jsem si zaplatil v hospodě svůj… Hovězí guláš byl hned na stole a byl vynikající.

Zaplatil jsem si i parník. Odjezd byl ve 20:30 já ale nejel. Nejprve jsem platil policajtům pokutu za vjezd do zákazu a pak neúspěšně hledal místo na parkování. Kašlu na to, jedu domů dřív a bez after party na parníku. Smůla.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 18.říjen.2008 22:51 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku