Písemná maturita za mnou Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Písemná maturita za mnou

V pátek se konala písemná maturita z českého jazyka. Na výber byly 4 témata, myslím, že každý si mohl vybrat.

image of Písemná maturita za mnou

Pěkně v obleku, na počítači

Naštěstí naše škola není sto let za opicema, takže už několikátý rok můžeme psát písemnou maturitu z češtiny na počítači. Nechci nechat nic náhodě, proto mám předem zopakované slohové útvary a na ten den se pěkně vyspím.

Cestou do školy potkávám nějakého studenta v obleku (taky na písemnou maturitu), jak se vrtá v motoru. Auto mu vypovědělo službu v nejmíň vhodnou chvíli. Do školy mu ale zbývá kousek a času taky dost, tak jedu dál. Při příchodu do školy potkávám spousty nervózních spolužáků, já ale nervózní nejsem, protože psaní (blogování) mě baví. A nějakou úvahu na cokoliv taky nějak splácám.

Po celkem dlouhém úvodu zapojuji svojí luxusní klávesnici a pouštím se do psaní. Píše se mi lépe než hezky, ale ani spoulážáci na Chicony klávesnicích za 100kč si nestěžují. 

Jako téma jsem si vybral Facebook a jiné sociální sítě, možnosti zněužití soukromých dat. Pěkné téma, o kterém se dá napsat mnoho. Požadované minimální 4 stránky textu (courier new 12px, dvojté řádkování) jsem lehce překročil a výsledkem mého snažení je pět a půl stránky úvahy.

Zbývají mi ještě 2 hodiny času, tak několikrát zkontroluji chyby, čárky a překlepy. Jsem se svým výkonem spokojen, pětka to nebude určitě...


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 18.duben.2009 20:01 | Škola, studium a vše okolo Studium |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku