Pár tipů na SEO Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Pár tipů na SEO

Na SEO se už prakticky nedá vydělat umí ho každý. I mě nabízela společnost optimalizaci pro vyhledávače. Ehm, neúspěla. Pár tipů a triku na SEO, moje postřehy

Pár tipů na SEO

Co je to SEO

seo krabice

SEO je technologie Search Engine Optimization (optimalizace pro vyhledávače), SEO je doporučení, jak by měly stránky vypadat, aby byly umístěné na prvních místech na hledané slovní spojení.

Černá strana SEO

Nechci mluvit o černých technikách, za které se dostává BAN od vyhledávačů (vyřazení z databáze). Chci mluvit o těch, kteří se přes SEO živí a staví na tom svoji živnost. Jsou to ti, kteří nabízí za peníze optimalizaci. Za optimalizaci, kterou umí kde kdo.

Volala mi nejmenovaná společnost, jestli bych neměl zájem o jejich služby: Zde je přibližný záznam telefoního hovoru:
Dobrý dne, my jsme XxX. Mluvím prosím s jednatelem firmy?
U telefonu
Naše společnost se zabývá internetovými prezentacemi. Máte webové stránky?
Ale jó, nějaké máme. Proč?
A máte zájem o zvýšení vašeho zisku, nárustem vaší návštěvnosti? Naše optimalizace vašich stránek se vám vrátí.
Hm, zajímavé povídání. Máte snad namysli SEO?
? šok že vím víc než on. Ano, říká se tomu SEO
A kolik za to chcete?
Základní optimalizaci provádíme za 8 tisíc korun, teď máme akci. Cena pouze 5 tisíc.
To myslíte vážně? Nabízíte služby, které umí redakční systémy zdarma a chcete za to platit? Otimalizaci SEO dnes umí každý lepší blogger. Děkuji, nemám zájem.

Na SEU se už nedá vydělat

Ti co chtěli vydělat již vydělali. Pro ostatní je už pozdě. Optimalizaci pro vyhledávače si každý udělá sám, případně mu poradí kdekoliv na fórech. Když ono je to tak jednoduché..

Slíbené tipy pro SEO

Přestože to každý zná a používá, přesto se najdou weby, kam SEO ještě nepáchlo

  • Kvalitní obsah, aneb psát o něčem. Psát kvalitně. Kvalitní články přitáhnou. No, sice přitáhne i BRAK, ale co.
  • Titulek, uzavírá se mezi tagy title. Měl by být výstižný. Je vhodné používat, protože zvyšuje přehlednost mezi mnoha otevřenými taby. I uživatele potěší správný title
  • používání description, aneb popis stránky. Hlavně u výsledků hledání pomůže popis stránke, než když je napsán pouze název webu, případně reklama u free hostingů
  • Zpětné odkazy, čím více odkazů vede na stránku, tím je více oblíbená. Na zpětné odkazy jsou vhodné katalogy vyhledávačů, služby typu linkuj.cz, spřátelené stránky a diskuze pod článkem. I zde máte možnost si přidat svůj zpětný odkaz na vaši stránku. Stačí pouze komentovat. Nic se ale nemá přehánět a komentáře NESMÍ být off topic. Nevhodný je rovněž spam.
  • Kvalitní url, jednoduše řečeno adresy by neměla vypadat takto: index.php?ukaz=1&na=ad&id=28&poloz=&omg. Lepší adresa je např tato: /clanek/spravna-adresa. Je to lepší pro vyhledávače i pro uživatele.
  • duplicidní obsah, aneb stejný obsah na více adresách. Příkladem je www.domena.cz, domena.cz, domena.cz/index.php, www.domena.cz/index.php jsou 4 různé adresy pro jednu, stejnou stránku.

Opravdu je to tak těžké?

Opravdu nevidím důvod za todle platit. Tím nechci jít proti SEO gurům, kteří opravdu vědí o co go a žíví se tím léta. Myslím zmíněný rozhovou výše.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 22.únor.2007 19:45 | krátké zprávičky krátce |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku