Osekání Windows Vista Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Osekání Windows Vista

Jistě znáte program nlite pro zeštíhlení Windows XP. Zmenšení velikosti, zvýšená rychlost, stabilnější systém, tunign vista a podobné vychytávky. Vlite

image of Osekání Windows Vista

Optimalizace Windows Vista

Velikost instalace, náročnost HW

Náš milovaný operační systém windows Vista trochu nabotnal :-/, XP se vejdou na CD a po ořezání o nepotřebné hry se můžou smrsknou na 400MB. Instalačka cca 1500MB. Windows Vista se na DVD a po nainstalování si vezme asi 8GB z vašeho diskového prostoru. Proč? Kdo potřebuje všechny ty hry, spořiče, wallpapery a programy já nevím na co ještě?

Mám v plánu zmenšit diskové nároky Visty na polovičku, když jsem koukal co všechno tam je, myslím, že to nebude problém. Program už na to je. Program se jmenuje vLite

;Vlite

Program se dá stáhnout z vlite.net a v současné době je ve verzi 0.6 beta.

Supported Vista version is minimum Build 5744 (RC2) and newer, RTM build 6000 recommended and it will be only one supported from the next version, you can run it on older on your own risk. Only 32bit for now, working on the 64bit adaption, shouldnt take long. Myslím že není třeba překládat :-)

Vista bez SP1 nebo XP SP3?

Hodně se mluví o tom, že vistu nikdo nechce, že je náročná, že si každý počká na první opravné balíčky atd. A taky že vyjde k windows XP opravný balíček SP3. Už aby to bylo. Na Vistu chci přejít co nejříve, přecijenom operační systém windows XP je z roku 2001 a to je už starý operační systém. Windows Vista přichází, XP pomalu odcházejí.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 29.listopad.2006 18:58 | články ze světa počítačů IT |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku