Orion Cup eXtreme motoshow Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Orion Cup eXtreme motoshow

Závěr prázdnin ve znamení eXtreme motoshow. Salto přes hráz, Petr Kuchař, Petr Pilát, Zdeněk Izer, pivní spartakiáda, nejhezčí motorkářka, skok přes auta, motorky a další..

Konec prázdnin, co teď?

Hledal jsem nějakou zábavu, co podniknout ke konci prázdnin. Chtělo by to něco nového, něco jiného než festivaly a diskotéky. Brácha mi ukazuje upoutávku na desátý ročník Orion Cup eXtreme motoshow v Litomyšli.
Chvilku se rozhoduji mezi motorkama a nocí plnou vášně a vyhrály motorky :)

motoshow

První starostí je zaplnit auto, aby se cesta moc neprodražila. Nakonec jedem ve čtyřech, protože se kamarádi odmítají mačkat na zadních sedačkách ve třech a do kufru se nikomu nechce.

Cesta do Litomyšle

Krátce po dobrém obědě (smažený květák, brambory) vyrážíme na cestu do více jak 100km vzdálené Litomyšle. Když se motor dostatečně zahřeje ubíhá cesta poměrně rychle. Cestou se nestalo nic zajímavého, snad až na to, že jsem nechtíc projel kruhák rovně a když jsem zastavil abych se kouknul do mapy, přiběhl kluk co si myslel že mu zastavujem (stopoval auta).

Orion Cup eXtreme motoshow

Krátce po příjezdu a zaparkování auta na louce jsme si každý koupili vstupenku za lidovou cenu 100kč včetně DPH a šli se mrknout na tu šou
Nikdy jsem na žádné podobné akci nebyl, proto mě příjemně překvapil program, který byl opravdu plný kvalitních akcí a show.

Petr Kuchař

Petr Kuchař je Czech Republic motocross, supercross, freestyle and supermotard rider. Kuchta opravdu umí a je to borec (byl tam vůbec?). Lepší byl ale Libor Podmol, který před zraky diváků si skočil salto přes hráz, nejdelší skok v ČR. Bylo se na co dívat, jeho dechberoucí freestyle motokros triky jsou známé po celém světě. Vystoupil i Petr Pilát, mladá naděje FMX.

Zdeněk Izer

Přestože má stále stejné vtipy a narážky, provozuje výbornou show a baví lidi. A sakra dobře! Já ho mám už trochu oposlouchaného, protože jsem jako malý poslouchal výbornou policejní akademii, bezva partu a mnohé další. Navíc jsem ho poměrně nedávno viděl.

Další akce

Klasická pivní spartakiáda (sponzor Gambrinus), závody na pitbike, kvalitní trial show, soutěž v pojídání požírání párků (mezi sponzory Orion cup Extreme motoshow patří novak-uzeniny.cz), nejhezčí motorkářka (Na motorce přijela pouze 1, takže nebylo z čeho vybírat. Přesto patřila k těm hezčím holkám.), soutěž o nejhezčí motorku jsem nějak nepostřehl, že by proběhla. Málem bych zapomněl na skok přes auta. Jan Froněk skákal přes 3 a pak přes 4! poměrně dlouhé octavie. Dopady byly celkem tvrdý, Honza vyvázl bez zranění.

Hudební doprovod Motoshow

Tady musím sepsat kritiku. Hodně vtipné bylo, když moderátor Zdeněk Izer do bezrátového mikrofonu řekl pojďte všichni sem a dav lidí se vydal k pódiu odkud se hlas ozýval. Jaké nastalo překvapení, když Izer stál úplně jinde :).
Nejvíce jsem se těšil na Red Hot Chili Peppers rev. ale byla to katastrofa. Zvukař ukázal mizernou práci (pískání reproduktorů, ozvěny, bručení a brum) a Red hot chili peppers ukázali, že sice umí trochu hrát, ale neumí vůbec zpívat. Dovolím si tvrdit, že to nebylo nedostatkem alkoholu v krvi, protože mi můj názor potvrdili nestřízliví návštěvníci.

Jako druhý hrál jedinný originál (-revival) a to Walda gang, který hrál i na lhotách. Suveréně nejlepší z přítomných kapel. Hrají výborně, přesto si na nic nehrají, brácha má jako jeden z mála fotku s věnováním.
Na officiálním webu jsou i písničky MP3 a videa ke stažení, doporučuji!

Zaujal mě i Vláďa Šafránek, který hrál společně s Waldemarem Matuškou.

Následující kapely Judas Priest rev. a Rammstein rev stály za prd

Cesta domů

Zas*aní policajti! Pravděpodobně se mi cesta o nějakou tisícovku prodraží. Na rovném, přehledném úseku za nulového provozu jsem jel z kopce stovkou. Problém je, že ten naprosto prázdný úsek v obci, kde je tuším padesátka :-(, na mne dvakrát bliklo oranžové světlo radaru a udělalo mi 2 fotky. Tak čekám, jak dlouho bude trvat zjištění majitele vozu a odeslání doporučeného dopisu se složenkou nebo jak se to dělá? Ho*ada policajti. Kéž by raději dali ten radar někam do nebezpečného úseku, ale to né.. oni potřebují vysávat řidiče co nejvíce.

I přes mizerné kapely a policejní radar hodnotím 10. ročník Orion cup eXtreme motoshow jako velmi kvalitní a podařený. Kdo tam nebyl, o hodně přišel :)


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 2.září.2007 12:19 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku