Optimalizace SQL dotazů a PHP skriptů Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Optimalizace SQL dotazů a PHP skriptů

Tak jsem se mrknul na statistiky a na zátěž webhostingového serveru. Docela jsem se lekl

image of Optimalizace SQL dotazů a PHP skriptů

SQL dotazy

Přestože mám měsíční trafik něco kolem 6.28 GB, trafik na databázovém serveru je mnohem větší. 221 GB dat přijatých a 12 TB odeslaných dat! To je neuvěřitelné. Statistiky jsem vynuloval a zkusím nějak optimalizovat SQL dotazy přidáním vhodných indexů zlepšením dotazů apod. Nyní nějaké citace z phpmyadmina: Na hodně zatíženém serveru mohou čítače přetéct, takže statistiky MySQL serveru mohou být nepřesné.
Handler_read_rnd - Počet požadavků na přečtení konkrétního řádku tabulky. Vysoká hodnota znamená, že provádíte mnoho dotazů, které vyřadují řazení výsledků. Pravděpodobně používáte mnoho dotazů, které vyžadují prohlížení celé tabulky nebo používáte spojení tabulek, která nevyužívají indexů.
Handler_read_rnd_next - Počet požadavků na přečtení dalšího řádku ze souboru. Tato hodnota je vysoká pokud dotazy procházejí celé tabulky, pravděpodobně tedy nemají vhodné indexy.

Stabilní webhosting

SQL přehled

Z webhostingu si zatím nestěžovali, trafik mám neomezený Mrknutí. Doufám, že po menších úpravách, které jsem již provedl klesne SQL trafik.

Update

Tak se omlouvám za menší mystifikaci. Jak si všimnul SUK v komentářích nejedná se o mojí zátěž ale o zátěž celého serveru. Mě to také bylo divný, že bych až takle zahlcoval server :-)


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 15.duben.2007 15:20 | krátké zprávičky krátce |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku