Optimalizace pro zobrazovač od MS Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Optimalizace pro zobrazovač od MS

Zobrazovač internet explorer je mezi námi a měly by se pro něj optimalizovat stránky. Já to udělal :-(

image of Optimalizace pro zobrazovač od MS

Optimalizace stránek

Jak už jsem psal dříve, web mozektevidi se nezobrazoval v IE správně. Kouknul jsem na statistiku webu a zobrazovači od MS patří druhé místo, hned po nejpoužívanějším Firefoxovi. Jsem rád, že mu nepatří místo první. Největší podíl na tom májí školy, na kterých se nesmí nic instalovat. Tudíž tam studenti zobrazují stránky na IE, i když mají doma něco jiného (snad).

To je také důvod proč jsem se rozhodl udělat web přístupnějším. Snažím se dělat web přístupnější pro, slabozraké tím, že nepoužívám moc grafiky, k obrázkům patří i ALT, písmo je černé na bílém. A teď je web přístupnější i pro zobrazovač IE. Bohužel na úkor ostatním, než to pořeším úplně jinak. Jak to vypadlo dříve je vidět tady dole. Nechtěl jsem to řešit přes css hacky, tak jsem smazal všechny nastavení padding. Až bude 5 minut času navíc tak udělám alternativní CSS pro IE a standartní pro Operu, Safari, FF. A bude to vyřešeno.

Internet explorer

Nelíbí se mi. Proč se mi nelíbí jsem už psal, a zkusím něco málo udělat pro vyhlazení IE. Zkusím navrhnout administrátorovi na naší škole aby instaloval cokoliv jiného než IE. Nevidím důvod proč by byl proti. Snad jen lenost nebo nedostatek času. Ale co by admin neudělal pro nás studenty, že?


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 10.prosinec.2006 17:03 | Názory na cokoliv Názory |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku