Online platba kartou - hračka Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Online platba kartou - hračka

Před pár minutami jsem poprvé platil platební kartou přes internet. Ta rychlost je návyková

image of Online platba kartou - hračka

Jednoduché a hlavně rychlé

Je to už pár měsíců, co mám bankovní účet u ČSOB. Účet používám málo, párkrát do měsíce. Každý měsíc mi přijde platba od googla, zaplatím za telefon, internet a sem-tam vyberu z bankomatu na alkoholové víkendy.

platební karta Před chvilkou jsem si objednával jednu dvouznakovou doménu a na výber jsem měl dvě možnosti placení:
  • Zaplatit platební kartou
  • Zaplatit převodem na účet
Platbu přes příkaz k úhradě používám každý týden, ale platební kartou jsem ještě nic neplatil. Právě tztoho důvodu jsem kliknul na Zaplatit platební kartou. Systém se mne zeptal na číslo karty. Nyní nastává asi 5 minut marného hledání platební karty. Když jí mám v ruce, opisuji číslo platební karty, datum platnosti a ještě jedno trojčíslí. Na první pokus platba proběhne, ani si to své poprvé nemůžu pořádně vychutnat, hned je povšem :-(

Whois na novou doménu

Je zaplaceno. Neustále otevřený tab v Opeře s gmailem mi nabízí 4 nové emily (4x potvrzení (registrace účtu, registrace domény, e-commerce, potvrzení)). Do terminálu napíši kouzelný příkaz

mzk@laptop:/$ whois nazev-moji-nove-domeny
a nestačím se divit!! Doména je 20 vteřin po zaplacení plně funkční a zaregistrovaná na nic.cz! Neuvěřitelné, úžasné, dokonalé. Takovou rychlost jsem nečekal.
Platební kartou budu platit asi častěji, jsem jen zvědav, kolik mi za tu transakci ČSOB naúčtuje, nechám se překvapit :)


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 17.říjen.2007 21:48 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku