Odkládání práce stojí hodně peněz Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Odkládání práce stojí hodně peněz

Já vím, lenost je prostě lenost. Ale zkusili jste si někdy spočítat, o kolik peněz přijdete, pokud nepřevedete myšlenky do hmatatelné podoby?

Když se věci odkládají na neurčito..

Dám jeden příklad ze života. Celé měsíce jsem nosil v hlavě myšlenku, jistou úpravu mého redakčního systému, který mi přinese lepši pohodlí při psaní článků, schvalování komentářů, pohodlnější prohlížení statistiky a mnohé další. Třeba jsem to už naprogramoval, mám to hotové na localhostu, zbývá to jenom přesunout na FTP server a začít používat. Když bych to udělal, ušetřím za den klidně deset minut svého času. Kolik je to za týden? A za ty měsíce? A čas jsou peníze.

Další příklad. Zkouknul jsem před ještě předmiérou nový film. Pokud bych o něm hned napsal recenzi, získal bych plno návštěvníků z vyhledávačů a tím pádem i potenciálních klikačů na reklamy a tím i peníze. Jsou to jednoduché počty, stačí se kouknout na návštěvnost filmu Potomci lidí a hned vím na čem jsem. A filmy o kterých jsem z důvodu odkládání nenapsal? Alien vs Predator, Jumper 2008, Step up 2, Poslední legie, Next, Já legenda, Václav, nové prcičky, Svatba na bitevním poli a mnohé další. Kategorie filmy patří mezi hodně navštěvované stránky, pokud bych psal o každém shlédnutém filmu mohl bych vydělávat mnohem víc peněz z návštěvnosti..
Jenomže když napsání takového článku odložím o den, druhý den si na něj už nevzpomenu a po týdnu už vyprchají dojmy z filmu.

Odkládat věci se prostě nevyplatí.

Neudělej to hned a otevři si peněženku

Další příklad je z oblasti bankovnictví. Nějakým nedopatřením se na jednom mojim bankovním účtu objevil záporný zůstatek. Na účtu mám -4,92kč .Povídám si, je to 5 kč, přece se tím nebudu zabývat, počkám až mi zaplatí klient a ono se to srovná. Jenomže po týdnu mi přišel doporučený dopis, ve kterém píšou o záporném zůstatku přesahujím 250kč. Jak je to možné? Polatek za doporučený dopis, polatek za upozornění, poplatek za to že jsem v mínusu a ejhle, 245kč je v trapu. Sice jsou to drobné, ale z drobných se přece skládají milióny ne?
Pro takovýto přístup banky jsem účet zrušil.

Poslední příklad.. Naboural jsem auto a vrak by se měl dát do depozitu. To jsem také udělal, ale až další měsíc, za který jsem ovšem musel zaplatit povinné ručení, pojištění a já nevím co ještě.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 28.březen.2008 16:25 | služby a články co mohou být užitečné služby |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku