Nové ICQ 6 - a pak že to nejde Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Nové ICQ 6 - a pak že to nejde

ICQ 6 - lepší zvuky, lepší design, lepší program. Jde to i bez reklam a s češtinou. Lepší, než jsem doufal

image of Nové ICQ 6 - a pak že to nejde

ICQ 6 překvapil

Stahuji instalační 11MB instalační soubor Install_ICQ6.exe. Moc od toho neočekávám. ICQ byl vždycky strašný program plný reklam a hnusných zvuků. Krom toho že icq je uzavřený formát, který se každou chvíli mění a padají servery tak je to stále nejpoužívanější IM. I přes všechny ty reklamy.

Instalace

Hned v úvodu mě zarazil přístup ICQ. Když nasrat, tak pořádně! O čem mluvím? Hned v instalaci se ICQ vnucuje jako defalut search engine bez možnosti prostestu.
ICQ 6 LOL Instalace končila neobvyklou otázkou: Co bylo dříve? Slepice nebo vejce? Zvolil jsem vejce Mrknutí

Hned po instalaci - banerkiller

Po instalaci se mi líbil nový design (login okno). Login okno obsajuje inport z icq 5, takže pouze zadávám heslo a přihlašuji se.
Hned tu vidím hafec reklam a banerů. Do googla zadám potřebnou frázi "banner killer icq 6" a už odstraňuji všechny reklamy a dokonce ani nezůstává prázdné místo po reklamě. Přesto je okno stále velké, oproti minializačnímu trilianovi

Nové funkce, co je nového?

ICQ je vylepšené pouze v drobnostech. Jsou tu nové zvuky, nové (lepší) smajlíci a design už nevypadá tak strašně (bez reklam). Mezi další nové funkce patří podpora tabů (zde jsem objevil BUG). Psal jsem si s Lenkou a nad hodinami vyskočilo malé okno od Stoyana. Současně se mi objevil tab v ICQ okně.. Bohužel zprávy přibývaly pouze vedle hodin, do ICQ okna však ne. Pomohlo zavření tabu Lenky (chudika) a najednou se zprávy objevily. Nově jsou tu také animace a různé efekty při příchodu zprávy nebo oznámení online stavu.

Instalace češtiny do ICQ 6

No tak jsem si pohrál, stáhnul jsem ještě do ICQ6 češtinu (kvůli mladšímu bráchovi) a čau ICQ. ICQ jsem instaloval na domácí komp, do mého notebooku v nejbližší době nevleze! Zůstávám u Trilliana a těším se na Trillian astra


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 27.duben.2007 19:38 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku