No LOL 1000+ unread RSS Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

No LOL 1000+ unread RSS

Člověk je chvilku offline a hned ho čeká nemilé překvapení. Tolik nepřečtených RSS zpráv… No hrůza. Doplněno: Co mi vadí na mém blogu. Chystají se změny, ale pšt…

Zabijáci času – RSS čtečky

Zatím co si užívám u Chorvatského moře, moje RSS čtečka se poctivě plní. Google Reader hlásí 1000+ nepřečtených RSS zpráv. Více jak 1700 nepřečtených zpráv za týden offline dovolené mi zabere asi 4 hodiny zběsilého čtení. Ne nadarmo patří RSS čtečka k největším žroutům času.

BTW, původně jsem chtěl dát tento kraťoučký post do bleskovek. Ale u bleskovek nejsou komentáře. Neříkám, že jsou komentáře pokaždé potřeba, a taky bleskovky si moc lidí neodebírá.

spamy rss

Nedostatky blogu a následné změny

Nevím co s tím. Hodně věcí v na mém vlastním blogu vadí.

  • Bleskovky nemají komentáře.
  • Moc lidí bleskovky neodebírá.
  • Kategorie článků jsou naprd. Používá je vůbec někdo? Jeden článek by se hodil do více kategorií. Je článek o HTC Kaiser recenze, názor, krátce, služba nebo to patří do kategorie IT? Jeden článek by potřeboval více kategorií (nepřehledné, proč mít články ve více kategoriích?)
  • Další článek je absolutně offtopic, nehodí se pro něj žádná další kategorie.
  • A co kategorie wifi sítě (původně wifi hacking). Sem jsem už hodně dlouho nic nenapsal, má cenu udržovat tuto kategorii?
  • obrázky ke článkům (jsou/nejsou)

Co s RSS bleskovek?

Napadá mě řešení… Bleskovky.rss.php přesměruji na clanky.rss.php a zde se budou generovat RSS výstup společný pro RSS článků i bleskovek. Rozdíl mezi článekem a bleskovkou je v diskuzi (bleskovka diskuzi nemá).  Ale stejně tak i článek nemusí mít diskuzi, pokud ji nepovolím. Vidíte ten bordel? Hrůza. Mám bleskovky zrušit a převést je na články?

Kategorie, témata u článků.

Jsou kategorie u blogů důležité, když existují související články pod článkem a taky vyhledávání?
Zruším kategorie, vytvořím jen jakýsi archív, kde budou články tříděné dle datumu, ne podle kategoriích. Fakt už nevím co je recenze a co je „pouze“ názor.

Články a obrázek ke článku

Tabulka članky má asi následující sloupce:
id,name,url,text,public,comments,img.

Trnem v oku je poslední sloupec IMG, kam dávám absolutní cestu k „souvisejícímu“ obrázku pro článek. Myslím, že to vypadá hezky u výpisu článků na titulní stránce a v kategoriích. Tím ale klady končí. Jsem líný hledat + uploadovat obrázky, které souvisejí s tématem, tak občas vložím nesouvisející obrázek, případně nevložím žádný. Opět bordel. Po kliknutí na článek už obrázek nevidíme, je jenom u výpisu článků. Není to škoda?
Nebaví mne stále hledat obrázky ke článkům… jak vyřešit obrázky ke článkům? Nechci jednoduše smazat soupec IMG, protože pak by výpis vypadal smutně a chudě.

Pokud sloupec IMG zachovám, chtěl bych, aby článkový obrázk byl i na stránce s článkem (ne jen u výpisu, ale i po kliknutí). Kam ho ale nacpat? A jak? To dneska neusnu :)


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 24.srpen.2008 17:37 | Názory na cokoliv Názory |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku