Nemám rád nesolidní lidi Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Nemám rád nesolidní lidi

Kdo by měl rád nesolidní lidi. Takové ty bledé tváře, co když něco potřebují tak se tváří jako kamarádi a když mají něco udělat, dávají ruce pryč.

Přátele si dobře vybírejte

Pravé si ponechte a ty vypočítavé mrchy, falešný kamarády a nespolehlivý spolupracovníky zavrhněte. 

Volaný účastník je dočasně nedostupný.

Nejtěžší je asi onoho jedince odhadnout. To jsem bohužel nezvládl včas. Prakticky přes rok jsem měl Karla (jméno bylo změněno) za kamaráda, se kterým můžu rozjet spousty kšeftů a podniknout spousty akcí. Ovšem bylo to spíše tím, že moje nápady na podnikání se povedly a vynášely vysoký a dlouhodobý zisk. Skoro bez práce :-) Přátelství tak fungovalo. Ovšem pak se něco zlomilo. Karel měl jakési problémy se svým kšeftem a podnikáním. To se zpočátku dotovalo mým podnikáním, než se něco pokazilo i u mého projektu a zisky klesly na minimum.

Volaný účastník je dočasně odpojen.

A tvář se rázem změní. Postupně mne začíná ignorovat, neustále mění čísla, odmítá jakkoliv komunikovat. ICQ/mail/mobil vše jiné. Říkám si, že se to třeba zlepší časem, ovšem nestalo se tak. Najednou se krátce ozval a vztahy se krátkodobě zlepšily - něco totiž potřebovat (odvést, převést, půjčit, opravit to je jedno). Vyhovím mu, jsem rád, že spolu opět vycházíme. Bohužel pak potřebuji něco já. Ihned mi to slíbí ovšem že mi to nemůže dát hned, že to má někde, kam pojede až o víkendu.. Že mi to vyzvedne a pošle poštou. 

Volané číslo neexistuje.

Chyba lávky, po víkendu čekám na pondělí - nic. úterý nic. A tak dále, nu rozhodnu se ho opět kontaktovat.. To se povede až za pár dní (ozve se na jednom ze svých ICQ). Ovšem bez omluvy, jen že mi to pošle až ten další víkend, že to zapomenul TAM. Následují další dny, kdy si to konečně přivezl a stačí to jenom donést na poštu.. Zeptá se na mojí poštovní adresu, tu hned dostane. Tím to znova končí. Za celé 4 týdny si nenašel čas dojít na poštu a poslat mi to. 

A opět ignorace. Mobil vyzvání a vyzvání.. bez odezvy. Když by se alespoň ozval s vysvětlením - ale to ne. V mých očích původně nadšený podnikatel a dobrý kamarád, nyní jen ten co mi něco dluží a ignoruje mne.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 29.prosinec.2009 11:18 | krásná to věda, jen se to nesmí přehánět sociotechnika |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku