Negativní zkušenosti s Windows Phone Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Negativní zkušenosti s Windows Phone

Po dlouhodobější nespokojenosti s Androidem jsem si pořídil telefon Nokia Lumia N720. Jaké byly mé reakce na tento operační systém?

image of Negativní zkušenosti s Windows Phone

Windows Phone v podaní Nokie

První věc, co mne za Microsoftím OS zaujalo byla rychlost a krása. Metro Design je krásný, odezva systému na dotyk je rychlá. Ovládání je povětšinou intuitivní. Pak ale začnete telefon používat…

První zklamání bylo z aplikací, kterých je na Windows Store mnohem méně, než na Google Play obchodu. Ne, že by některé důležité aplikace chyběly, ale není z čeho vybírat.
Bohužel některé aplikace jsou subjektivně horší, než obdobná aplikace na konkurenčním Androidu. Například u aplikace Pubtran (Android vyhledání nejbližší spojů idos) pro vyhledání spoje potřebuji méně kliknutí než u obdobné aplikace u WP. Nebo mapové aplikace, Google Maps vs Nokia Maps. I Facebook je horší u WP. Škoda.

Problém mého Androidu je, že se restartuje (už byl 2x na reklamaci, nevím jestli je to HW nebo SW problém).

Přepínání aplikací na androidu je pomalé, dlouho čekám, než se obrazovka překreslí. Po přepnutí zpět na prohlížeč se znovu načítají taby www stránek, které už byly načtené. Aplikace náhodně padají.

+ Můj HTC sensation se přehřívá, vypíná a baterie nevydrží zrovna nejdéle.

Oproti tomu Nokia Lumia - stabilní, rychlá - a na baterii mi vydržela čtyři dny. Ale i přes to, jsem se nakonec vrátil k Androidu. Windows Phone zatím není pro mně

Závěr?

Můj další telefon bude iPhone.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 28.červenec.2013 21:00 | osobní stránky blog |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku