Mafia po několikáté dohrána.. Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Mafia po několikáté dohrána..

Mafia: The City of Lost Heaven je už trochu starší hra, přesto pobaví. Jaké jsou pocity ze hraní po pěti letech? A jaké další nenáročné hry (na neherní notebook) se dají hrát? Staré hry.

image of Mafia po několikáté dohrána..

Mafia: The City of Lost Heaven

Mafia: The City of Lost Heaven je velmi úspěšná a rovněž mezi českými hráči populární akční počítačová hra viděná pohledem třetí osoby, vyvinutá českým vývojářským týmem Illusion Softworks. Hráč se ocitá v roli člena mafie ve fiktivním městě ve Spojených státech amerických třicátých let 20. století. (wiki)

Je z konce roku 2002, tedy už skoro 7 roků stará hra. Přesto stále pobaví :) Sháněl jsem nějaké graficky nenáročné počítačové hry na svůj neherní notebook. Vzpoměl jsem si na pár starších her, které jsem hrál na základce, popřípadě na střední. Moc jich (buhužel) není, takže se za znalce nepovažuji.

Mafia City of lost Heaven

Jako první hru tedy instaluji Mafiu. Hned po úvodním herním videu cítím nostalgii ze hraní. Hru jsem hrál krátce po uvedení na herním trhu a dohrál celkově asi 3krát. Přemýšlím, zda mi má lineární, třikrát dohraná Mafia stále něco nabídnout. Ale má. Hned po naistalování hraju a hraju.. Jsem mile překvapen. Herní zážitek je možná ještě lepší, než před roky. Poprvé jsem hru hrál na 17" LCD na střední detaily, na pofidérní klávesnici, nepohodlné židli a poskakující myší. A nahrávání nových levelů trvalo moc dlouho. Toho jsem si ale jako 14ti letý hráč nevšímal.. Hra pobavila.

A teď při nostalgickém hraní, když nazpaměť vím, kde se co stane, kdo zradí a jak hra nakonec dopadne je atmosféra neméně dobrá. Hraji na plné detaily, 1900x1200 24" LCD s lepší reprosoustavou a pod. Jenže teď vidím herní nedostatky, které jsem předtím přehlížel. Především pohyby postav, horší grafika, umělá inteligence a některé herní bugy

 

Mafia bodel 

Každopádně se Mafia se stále dá koupit pár stovek i teď. A za ty peníze se stále vyplatí. Tak, Mafia The City of Lost Heaven je dohraná, teď nezbývá než počkat na Mafia 2. (Dále Mafia II a video Mafia 2).

Další hry, které se dají hrát na slabším stroji?

Tadle otázka není úplně jednoduchá, Google na dotaz staré (starší) hry nabízí jenom odkazy na DOS hry. A to přesně nechci. Chtěl bych najít starší hry (tak 2-8 roků), které se dají hrát na notebooku. Na rozdíl od nějakého Oblivionu půjdou plynule na maximální detaily a dají se sehnat za pakatel nebo zdarma. Plus na ně existuje mnoho fan stránek, módů, bonusových levelů, vylepšení... o tom si můžou nové hry jenom zdát.

Z her, které znám a které jsem hrál to je například Max Payne, Max Payne 2 (taky nedávno dohráno podruhé, krásný zážitek plný bullet time efektu), Call of Duty, Call of Duty 2, Vietcong, Vietcong Fist Alpha, Far Cry, Splinter Cell, Pandora Tomorrow, Quake 4, GTA 3, GTA Vice City, Half Life 2 a Wolfenstein Enemy Territory. Tím bohužel má herní paměť končí. Dříve už to byl jen Warcraft 2, Jazz Jackrabbit atd, ale to je už moc old school.

Máte nějaké tipy na dobré hry, které nejsou úplně staré (dos, kostičky, 16 barev)? Nezapomeňte nějaké tipy napsat do komentářů..


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 4.srpen.2009 14:05 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku