Mafia 2 - lehká kritika občasného hráče Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Mafia 2 - lehká kritika občasného hráče

Mafia II - bohužel nedosahuje kvalit jedničky, je zde pár nedomyšleností, které kazí celkový dojem ze hry.

image of Mafia 2 - lehká kritika občasného hráče

Mafia 2

První věc, co české platící hráče naštvalo, neustálé odkládání vydání. Bylo to dlouhé čekání od dohrání první hry Mafia. Jistě jsem nebyl sám, kdo se po dohrání jedničky těšil na nášup v podobě Mafie 2. Napětí rostlo, když se objevovali první herní i neherní videa. Už skoro mohla vyjít, když tu jako rána z čistého nebe -> další oddálení vydání.

Dlouhá doba čekání, diskriminace „zbytku světa“

No a když konečně vyšlo alespoň demo, zjistil jsem, že Mafia II vyjde 24. srpna 2010 jenom ve světě, platící Češi si počkají ještě 4 dny do 27. srpna 2010. Smůla no.

Dabing

Demo jsem dohrál už několikrát a první věc co mne mrzela byl dabing. V demu jsou obě jazykové stopy, anglická i česká a tak je lehké porovnat kvalitu toho či onoho dabingu. A tak hrajeme po boku Homera Simpsona :)

Policie

Policie je v Mafii 2 primitivní a tolerantnější než v M1. Projetí červení nebo překročení rychlosti a bouračky se většinou tolerují. A pokud to policie náhodou zpozoruje, není problém policii ujet či si ukrást jiné auto a koupit jiné oblečení. Policie pak neví.
Navíc policie funguje jako levný prodejce aut. Klidně si můžete auto ukrást policie přímo před nosem. Rozbijete okýnko auta, police vás chytne, dáte ji úplatek (auto si koupíte) a autem můžete normálně odjet, pro policie je tento zločin již zaplacený.
Ujet policii stačí opravdu jen za roh.

Save pointy

Savepointů je opravdu málo. Pokud zemřete, hrajete skoro celou misi znova. To je smůla.

Obtížnost

Obtížnost hry (na střední) se často mění. Některé mise jsou lehké, nudné, další jsou skoro nesplnitelné a s kombinací malého počtu save pointů je to horor.

Délka herní doby a bonusy?

Herní doba je 11.5 hodin. Z toho je 90% hry bohužel herní videa (film) a ježdění po městě (z bodu A do bodu B). Mise končí až dojetím domů a uložením hry (lehnout na postel, spát). Takže většina misí začne tak, že zvoní telefon, oblékneš se a jedeš na místo A. Tam je dlouhé herní video, jedeš na místo B. Občas na místo C. Tam všechny pozabíjet a opět na místo B, video, odvést Homera domů na místo D, jet domů na místo A. Spát. Nuda.
Nejvíc mne mrzí, že ve hře není volná jízda, extrémní jízda, jak ji známe z Mafie 1. A sbírání playboy časopisů to nenahradí. Bohužel, nezbývá než čekat na bonus disk, nové mise, extrémní jízdů nebo hrát znova příběh, který bude napodruhé už nudný.
BTW, konec končí špatně, nemám rád takové konce ani ve filmech, ani ve hrách. A líbil se mi odkaz na M1, kdy jedna mise je zabití mafiána Tommy Angelo (poslední video z M1) v jeho stáří. Čili zabiješ sebe sama.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 27.srpen.2010 11:49 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku