Linuxové postupy na windows vista Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Linuxové postupy na windows vista

O tom, jak moje linuxové návyky pronikají na Windows Vista, praktická ukázka ve třídě

image of Linuxové postupy na windows vista

Hibernace na Windows Vista

Jak už nadpis napovídá, úkol je jednoduchý. Spolužák Radek potřebuje aktivovat hibernaci na svém notebooku. Osobně mám raději uspávání do RAM, počítač se rychleji probouzí a je připraven k akci. Tomáš se všemocně snaží tu hibernaci aktivovat klikáním myši, ale snaha marná, Vista [CZ]protestuje a možnost hibernace prostě nenabízí.
Snažím se pomoct, na svém notebooku jsem na Vistě [EN] hibernaci 100% měl funkční. Vůbec se ale v české verzi nemůžu vyznat, některé překlady působí komicky.

Vista neni system pro mne

Ať klikáme jak klikáme, k hibernaci se nemůžeme prostě proklikat. Překlad „úsporný režim“ znamená co? Že by snad uspnání na disk? Hm, nebo taky na RAM? Z překladu nic nevíme. Když už na mě stokrát vyskočí UAC a odporná odborná nápověda windows nepomáhá, rozhodl jsem se pro Linuxový postup. Žádné klikání myši, googlil jsem „Hibernace+Vista“ a už mám výsledek (postup pro počítačové analfabety):

..zadáním příkazu CMD do pole vyhledávání v nabídce Start, nestiskneme však Enter. Místo toho počkáme pár okamžiků, než se výše ve výsledcích vyhledávání objeví stejně pojmenovaná položka. Klikneme na ni pravým tlačítkem a zvolíme Spustit jako administrátor. Ve spuštěném příkazovém řádku pak stačí zadat příkaz powercfg -h on a je hotovo.

To jsem si přeložil do linoxové řeči: „spustím pod rootem terminál a napíši příkaz powercfg -h on“ Změna se ihned projevila, jsem za své „linuxové řešení“ náramně pyšný 8-), no není ten linux IN?


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 12.prosinec.2007 19:06 | články o linuxu linux |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku