Linux na notebooku asus - Fedora Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Linux na notebooku asus - Fedora

Linuxová distribuce Fedora Core 6 na notebooku Asus F3F. Postřehy a problémy. Screeny z plochy, 3D plocha. GNOME

image of Linux na notebooku asus - Fedora

Fedora 6 - notebook

Po předchozích problémech s ubuntu jsem dal na radu Kuby a začal stahovat fedoru. Na linux mám vyhrazeno 4,7GB, po stažení 3,8GB image, jsem vypálil na DVD a začal instalovat. Instalace byla o něco složitější než v případě Ubuntu, ale podařilo se. Když mi naběhne plocha, koukám co je nového, co je stejné, co se hodí a tak. Rozlišení mám 1024x768, a chci měnit na 1280x800. Začaly se stahovat aktualizace, aktualizační balíčky. Je jich mraky, doufám, že se stáhne i nějaký patch ala 915resolution a spraví mi to GMA 950. Zatím jsem si nainstaloval Operu. Funguje mi téměř vše, krom rozlišení, webcamery, wifi. Oproti Ubuntu mi funguje Touchpad a to naprosto dobře.

linux

Grafické prostředí

Naučil jsem se používat vícero ploch, je to návyková věc. Aktivoval jsem si desktop effects, monitor se mi změnil v 3D krychli. Je mnohem jednoduší přepínání plochy, vše je perfektně animované. Srovnatelné s Windows Areo. Areo má kvalitní přepínání ploch - 3D okna, Linux fedora nikde nezaostává, řekl bych, že naopak. Používám GNOME.

Screeny

linux, linux okno, fedora,

Obrázky nešli jinak zachytit, to jak jsou rozsekané protože jsou zachycené v pohybu. Ale na ukázku myslím stačí.

Zase ty aktualizace

Stahuje se 169 aktualizací, nevím kolik je to MB ale trvá to dlouho. A je doporučen reset, tak jdu resetovat. Uložím tento článek, poblikuji ho a jdu na reboot, tentokrát už přes terminál Machr


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 15.leden.2007 16:31 | články o linuxu linux |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku