Kutnohorský deník krade moje fotky Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Kutnohorský deník krade moje fotky

Kutnohorský.Deník.cz. Seriózně tvářící se noviny. Přesto si dovolí ukradnout fotky, div že je nevydávají za své… Aktualizace článku! Fotku ukradla ….

image of Kutnohorský deník krade moje fotky

Bez zeptání berou co se jim hodí

Co udělali? V klubu česká1.cz v Kutné Hoře byla hip hop Beat After party. Já tam jako obvykle fotil. Zatím nic neobvyklého. Kutnohorský deník obvykle píše o těchto akcích reporty s fotografiemi, které fotí jejich fotograf. Nevím proč, ale jejich fotograf fotit nedorazil, „profesionálně“ jsem akci fotil pouze já pro klub česká1 a pro své stránky.

Nikdo z deníku se mne nezeptal, zda jim nějaké fotografie poskytnu. Jaké však bylo překvapení když se na stránkách kutnohorského deníku objevila reportáž s mojí upravenou fotkou. Deník.cz ukradl moji fotku, odstřihl copyright a přidal jí digitální šum (zesvětlil jí).

Ukradená fotografie s článkem zlodéji, denik.cz 

Originální zdrojová fotografie:

hip hop kutná hora 

Žádná výmluva neexistuje, např. že na mne nemají kontakt. Kontakt mám na webu (copyright co odstranili), číslo na mobil zná kde kdo, stačilo se jen zeptat.

Nejprve jsem jim chtěl poslat fakturu za použitou fotku, ale zkusím se nejprve dohodnout. Jako autor u článku je napsaná Redakce. Zajímavé. Do telefonu jim sdělím své stanovisko, oni mne prý kontaktují a nějak se dohodneme.

Navrhnul jsem jim, že by se mi hodila reklama na jednu službu. Souhlasí, ale zde tato dohoda končí. Nerágují, už se více neozvali, myslí si, že je jejich chyba zapomenuta. Není. Banda neschopných zlodějů.

UPDATE

Až 3.7. mi přišel email od Jan.Smok zavin denik.cz: Cituji:

Vážený pane Šálku,

dnes jsem náhodou narazil na internetu na Váš článek o tom, jak Kutnohorský deník krade Vaše fotografie. Tak tedy za prvé, Kutnohorský deník vaše fotografie nekrade, co by si s nimi proboha počal? Slečna xx, která je pod článkem podepsána, nikdy v minulosti nebyla a není zaměstnankyní kutnohorské redakce. Je to pouze externí spolupracovník. A pokud připojila k svému článku Vaši fotografii aniž by se s Vámi předtím domluvila, je to jen a pouze její problém. Jistě pochopíte, že žádná redakce nemůže ověřovat, kde vzal nějaký externista fotografii ke svému materiálu. Tudíž bych Vás chtěl požádat, abyste titulek zmenil na pravdivé "xx ukradla moji fotografii", eventuelně ho odstranil vůbec, jak Vám je libo.

S pozdravem Jan Šmok, Kutnohorský deník.

Konec citace.

Takže se omlouvám za článek, leč mazat ho nebudu. Článek je aktualizován a tím je pro mě celá věc uzavřená. Tímto zdravím xx, která bez optání použila fotografii u článku Hip hop se musí poznat, realita je jiná než v televizi


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 5.duben.2009 18:10 | fotky a fotečky fotoakce |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku