Komerční banka jak jí neznáte Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Komerční banka jak jí neznáte

Komerční banka, to je ta banka, která neumí elektronické bankovnictví, to to ta, která zná pouze IE6

image of Komerční banka jak jí neznáte

Prezentace u nás na škole

Na internetovém portálu naší školy se objevila změna rozvrhu, v posluchárně máme předmět strong>KB. Normálně nám odpadne třeba matika, nebo máme místo EPO třeba ELT. Ale předmět KB nemáme. Nikdo ve třídě neví vo co go. Při hodině EPO nám učitel sděluje pravdu - má tam prezentaci komerční banka. Dále nás účitel navádí, abychom se ho pořád na něco ptali např: Jaké jsou nevýhody toho tarifu, kde jsou ty skryté poplatky, co je psáno malým písmem úplně dole u hvězdičky *?

V posluchárně

Jsou tu dva kravaťáci, kteří nejprve začnou něco jako Maminka vám už neutírá zadek, tak můžete mít i svůj vlastní účet. To je tak trochu LOL, nu co, přednáška pokračuje, láká nás na studentský tarif. Konečně přichází moje chvíle a můžeme položit dotazy. Ihned se zajímám o internetové bankovnictví IE6@windows only. V posluchárně se tvořil hluk, protože ti co věděli o co jde, mi přikyvovali, ti další se hned ptají chytřejších na co tím narážím. Přednášející se ihned zpotil a hned přiběhl diskutovat ke mně, aby nás ostatní neslyšeli, protože uznal, že jsou věci, co se nemusí projednávat tak veřejně. Bodnul jsem do citlivého místa. Na mém klíně se velebí notebook s Linuxem. Když se dostal až ke mně, začal mi vykládat : ,,Já si myslím, že to není až taková nevýhoda. Windows XP@IE6 používá 99,99% lidí, aplikace se proto může napsat přesně pro konkrétní prohlížeč, nemusí se dělat ústupky pro minoritní prohlížeče". Žasnu nad takovou debilitou a připomínám mu nedávný průšvih s automatickou aktualizací na IE7 (po aktualizaci přestalo internetové bankovnictví fungovat, firmy nemohli pracovat, nešlo nic). Zeptá se mě, z jakého důvodu nemůžu používat Windows XP. Odpovídám mu, že nevidím důvod používat 6 let starý operační systém. To už mu dochází síla a argumenty. Naštěstí pro něj prezentace už končí.

Malá vsuvka, aneb jak získat flash disk zdarma

V průběhu prezentace nám rozdali jakési slosovatelné dotazníky, šlo o hodinky a flash disk. Přestože bylo řečeno, že jsou dotazníky slosovatelné, věděl jsem, jaké jsou správné odpovědi pro flash disk :-D
Stačilo napsat, že mám zájem o podnikatelský účet 8)

Hned mi večer volal, že jsem byl vylosován (to určitě, podnikatelský účet přitahuje), že si můžu zajít do Banky pro cenu a že si pohovoříme o tom podnikatelském účtu.

Hned druhý den jdu do banky, slečna u pokladny mě hned posílá za ředitelem! Komerční banky, který má jednání, přesto na chvíli přiběhne s igelitkou, ze které si můžu vybrat cenu. Beru 1GB KINGSTON Flash disk a už si mě vede slečna ke svému stolu, kde mi dává nějaké letáky a nabízí mi (jen ten účet). Říkám, že si to rozmyslím, poděkuji a jdu zpátky do školy. Výhra.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 27.říjen.2007 10:35 | krásná to věda, jen se to nesmí přehánět sociotechnika |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku