Když nechci býti pirátem (Max Payne 3) Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Když nechci býti pirátem (Max Payne 3)

Právě vyšla nová počítačová hra - Max Payne 3. Předchozí dva díly mne bavily, tak proč bych si nekoupil třetí, že. Ovšem je tu problém. Steam a jeho cenová politika. UPDATE: Kde jsem nakonec výhodně nakoupil - game.gamesplanet.com + recenze Max Payne 3.

image of Když nechci býti pirátem (Max Payne 3)

Hry nakupuji převážně přes Steam

Důvodem je pohodlnost. Zaplatím online buď kartou, nebo přes paypal. Během minutky je zaplaceno a klient začíná stahovat. Steam klient mi obstará uložení savů do cloudu, komunikaci s přáteli, předhánění se s přáteli (kdo je rychlejší, má víc bodů atd).
Při koupi nového pevného disku nebo nového počítače, stačí se přihlásit do steam účtu a zaplacené hry se stáhnou znova. Žádné hledání DVD a CD s požadovanou hrou. Žádné instalování patchů, updatů a jiné. Steam se o vše postará. 

Hra zakoupená online a bez krabice, bez manuálů, bez dokladů, bez marže prodejce, bez fyzického média by měla být levnější. Ovšem, že není.

Max Payne 3 je k dispozici na steamu za 49,99€. Tj cca 1300Kč.

Dle heureka.cz lze krabicovou verzi pořídit již od 742Kč, na oblíbeném eshopu na xzone.cz je hra jen za 899Kč

Na uložto a rapidshare zdarma. Warezu zastánce nejsem, takže hledám dál, třeba neoficiální distributoři steam klíčů (takto jsem zakoupil Zaklínače 2 za třetinovou cenu oproti steamu).

Než mi v komentářích budete psát, kup si levnější krabicovku, rovnou odpovídám: Nemám v počítači DVD mechaniku a mít ji nechci. Nechci médium, které se dá poškrábat, ztratit a za pár let nebude na čem přehrát (již teď u mně nejde). DVD je pomalé (než se roztočí, než se médium přečte, zastaralé a neaktualizovatelné).

Další možnosti online prodeje počítačových her

Hledání dalších distributorů a možnosti online prodeje:

intkeys.com: Max Payne 3 - Pre Order $42.99
mmoboost.cz Max Payne 3 CD Klíč 619 Kč
uk.gamesplanet.com Max Payne 3   £26.99
g2play.net Max Payne 3 Retail CD Key (NO STEAM)  CZK642.07

Nabízí se otázka, jak mohou být neoficiální menší distributoři levnější, než oficiální steam? Hraje v tom roli nenažranost steamu?

Rád bych měl všechny hry pohromadě, na jedné platformě. Nechci mít část her přes steam, další z DVD, další z intkeys atd.. jsou sami proti sobě a zatím mne steam z dalšího nákupu odradil.

UPDATE: Doporučuji game.gamesplanet.com

Nakonec jsem koupil hru Max Payne 3 na game.gamesplanet.com. V přepočtu mne hra vyšla na 860Kč. 27GB jsem stáhnul ve škole za hoďku a kousek. Rychlost kolísala mezi 4500kB/s a 6700kB/s. Stažené soubory jsem si přesunul do herního desktop PC a spustil EXE instalaci. Po instalaci jsem zadal sériové číslo a mohl jsem hrát. Žádný problém nikde není.

Max Payne 3 pohledem občasného hráče

Hra mi běžela na skoro plné detaily 1900×1200 stabilních 30FPS (omezeno syncem). Asi jednou nebo 2krát mi FPS kleslo na 20 (jedna mapa, zbytek hry OK).

Hru jsem se dohrál za nějakých 13 hodin, většina herního času jsou herní videa.

 • Je to lineární tunelovka. Vše je předvídatelné, není tu žádná možnost rozhodování. Nejde ani vybrat si typ zbraně (několikrát za hru se začíná s jednou zbraní, takže posbírané zbraně a ušetřené náboje jsou k ničemu).
 • Taktika vesměs žádná - zpomal čas, střílej, uhýbej.
 • Vynikající grafika, ale na mne až moc efektů. odlesků a jiného.
 • Super animace, například držení velké zbraně (pušky, brokovnice) při dobíjení pistole.
 • Max Payne už stárne - těžko se zvedá, po dopadu vzdychá a už neunese tolik zbraní jako ve dvojce. Což se mi líbí, hra je reálnější alespoň z tohoto pohledu. Ve dvojce Max unesl několik pušek, brokovnic, pistolí, samopalů a vše si schoval pod kabát.
 • Přijde mi, že je ve hře málo typů zbraní, dvojka byla na toto bohatší.
 • Návrat ze smrti je super. 
 • Většinu hry Max Payne chlastá. I já za prvních 8 hodin vypil 3 pivka.
 • Ve dvojce jsem více používal zpomalený čas ve skoku. Ve trojce spíše jen bullet time beze skoku.
 • Nepřátelé často nečekaně vstanou z mrtvých. Tato drobnost mne ve hře docela štvala: 10 kulek do hrudníku, nepřítel padne (myslím že je mrtvý) tak jdu střílet na dalšího, když v tom mrtvola vstane jako za mlada (místo kulhání nebo plazení) a začne po mne střílet. 
 • Max Payne si bez dovolení zvolí obyčejnou pistolku. Hra pak vypadá takto: Mám samopal, jdu před dveře, (pustí se video, kde si Max efektně vezme obyčejnou pistoli, otevře dveře, tam horda nepřátel) střih, video končí, já hraju, v ruce mám obyčejnou pistoli místo předchozího samopalu. Nehledě na to, že musím rychle střílet na změnu zbraně není čas a v pistoli mám jen pár nábojů.. Tak proč si ji sakra bere?
 • Chybí mi Mona Sax

Hru jsem spíš víc kritizoval než chválil. Ano je to tak, Max Payne 2 mne bavil víc, než trojka.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 1.červen.2012 16:34 | články ze světa počítačů IT |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku