Internetový biz je velice nestabilní Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Internetový biz je velice nestabilní

Kdo podniká na internetu tak jistě ví, že je to velice nestabilní oblast. Je těžké držet krok a když už něco krásně vychází, přijde BAN.

image of Internetový biz je velice nestabilní

Několik screenshotů na ukázku

Vydělávání na internetu se mnoha lidem zdá jednoduché. Desítky tisíc se dají vydělat a člověk dělat rukama ani se vzdálit od počítače. Ovšem zas tak jednoduché to není. Problém může přijít v nejméně vhodnou chvíli.

Návštěvnost internetový biz 

Jak jistě vidíte, u jednoho webu byla dlouhodobá návštěvnost kolem 200-300 UIP za den. Pak se člověk dostane krátkodobě na internetový trůn a vydělává. Příznivý stav může trvat hodiny ale i roky. To záleží na mnoha okolnostech. Jednoho dne nastane pokles/propad do nejtemnějších internetových hlubin. Zde se nejedná o BAN, ale o napsání zajímavého textu, který se stal velice vyhledávaný a linkovaný. Pak přestal být text aktuální a návštěvnost se vrátila do starých kolejí. 

Další příklad:

Internetový BYZNYS 

U tohoto bezejmenného webu návštěvnost postupně stoupá až do pěti tisíc unikátních návštěvníků za den. Tento pěkný vývoj trval prakticky od září až do března (7 měsíců). Pak přišel problém. V tom to případě se také nejedná o BAN ze strany vyhledávačů, ale o problémy na serveru. Server se odporoučel do křemíkového nebe. Následná oprava, změna DNS a obnovení smazaných dat se protáhla na měsíc. A měsíc mrtvá doména je znát.

Když přijde BAN

Pokud pochází velká většina návštěvnosti z vyhledávačů, dávejte velký pozor na černou a šedou zónu SEO. 

Přehled zdrojů provozu 

Ze dne na den mi vyhledávač zabanoval několik 8 webů, které tvořily klidně 80% přijmů. Nedá se nic dělat, snad jen se poučit, ne ne, tudy cesta nevede. 

Internet je velice nestabilní a stavět podnikání na internetu vyžaduje štěstí, odvahu a zkušenosti. Nikoliv peníze :-)


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 18.prosinec.2009 16:08 | články ze světa počítačů IT |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku