Google spoušti cílené reklamy Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Google spoušti cílené reklamy

Google spoušti cílené reklamy pod názvem Zájmově orientované reklamy. Co z toho asi časem vznikne?

image of Google spoušti cílené reklamy

Google Adsense email:

Dovolujeme si vás upozornit na brzké spuštění zájmově orientované reklamy. Rádi bychom vás požádali, abyste u své stránky překontrolovali zásady ochrany osobních údajů a provedli nutné změny. Rovněž se dočkáte několika nových možností na stránce Nastavení účtu.

Zájmově orientovaná reklama umožňuje inzerentům oslovit uživatele na základě jejich předchozího chování, např. návštěv webových stránek inzerenta a na základě jejich zájmů (např. sportovní nadšence). Abychom vytvořili kategorie zájmů, budeme určovat typy webových stránek, které uživatelé navštěvují v rámci obsahové sítě Google. Navštěvují-li například sportovní stránky, přidáme uživatele do kategorie zájmu „sportovní nadšenci“. Další informace o nastavení vašeho účtu naleznete na adrese Centra nápovědy AdSense http://www.google.com/adsense/support/bin/topic.py?topic=20310&hl=cs.

 

Jsem na to zvědav, protože google už teď má o každém uživateli tolik informací, až se to může některým nelíbit. Google ví co uživatel hledá (google), čte jeho emaily (gmail), dokumenty (Docs), vidí mu do RSS čtečky (Google Reader), spravuje jeho weby (Google Webmasters tools), vidí mu do návštěvnosti (Google analytics) a mnohé další. Velký bratr tě vidí. Já v tom vidím pozitiva. Google mi bude podstrkávat reklamy o které mám zájem.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 14.březen.2009 07:32 | články o IT bezpečnosti a obraně proti hackingu IT bezpečnost |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku