Do kina nikdo nechodí Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Do kina nikdo nechodí

S přítelkyní jsem si udělal takový menší kino maraton. Nemohli jsme se dohodnout na filmu, tak se šlo na oba. Kolik lidí chodí do kina?

image of Do kina nikdo nechodí

To je dilema, na který film jít?

V kině nebyly zrovna žádný extra dobrý filmové novinky, žádný film co by vyčuhoval svojí kvalitou a tak se nakonec rozhodujeme mezi 300: Bitva u Thermopyl a Zbouchnutá. Hodnocení 80% vs 71%. Simona chce historický film, já bych raději nějaký odpočinkový jednoduchý. Tak kupuji celkem čtyři lístky, jde se na oba filmy.

300: Bitva u Thermopyl

Film vychází ze stejnojmenného komiksu, který je dravým převyprávěním příběhu bitvy u Thermopyl, kde se spartský král Leonidas a jeho 300 věrných bojovníků utká s mnohonásobnou přesilou Peršanů pod vedením krále Xerxa. Odvážní Sparťané bojují až do poslední kapky krve, jejich odvaha a sebeoběť způsobí sjednocení Řeků, motivuje k porážce Peršanů a přispěje rozvoji demokracie na Peloponéském poloostrově. Slavný komiks ožívá za přispění nejmodernějších technologií, kombinujících živé herce a metodu modrého plátna, čímž dávný příběh odvahy opět povstává v celé své síle... (oficiální text distributora)

Filmu nebylo co vytknout, počítačové efekty na vysoké úrovni, ve filmu bylo opravdu všechno, co má v historickém filmu být. Napětí, akce, láska, naděje, zrada, zklamání, prohra i vítězví. To vše a mnohé další ve filmu 300: Bitva u Thermopyl najdete.

Nyní se vrátím ke svému nadpisu - Do kina nikdo nechodí. Na uvedený film přišlo pouhopouhých 8 lidí + 3 teplí bratři, kteří před koncem filmu začali dělat bordel, tak jsem je vyhodil. (Pouštěli si nějaký cikánský hop-hip na telefonu).

Film Zbouchnutá

Alison Scott (Katherine Heigl, hvězda seriálu Chirurgové) je krásná a chytrá novopečená televizní reportérka. Ben (Seth Rogen – 40 let panic) je oplácaný a líný povaleč, jehož jedinou ambicí je pokračovat ve sladkém nicnedělání, jak jen to půjde. Ti dva se setkali v baru, společně se opili, vyspali a jen tak mimochodem počali nového člověka. Bez vědomí téhle důležité informace se ráno jako rozumní dospělí lidé zastyděli a rozloučili. Navždy. Pak se ale Alison udělalo špatně a Ben přijal telefonát, který jeho dosavadní sladký život pořádně opepřil. Před budoucími rodiči se vynoří zcela zásadní otázka: Je jejich jediné pojítko – společné dítě – natolik pevné, že je navzdory tomu, že jsou natolik odlišní a vůbec se neznají, udrží pohromadě? Odpověď naneštěstí nehledají sami, ale s pomocí řady vedlejších postav, z nichž za zmínku stojí Benovi blázniví spolubydlící nebo Alisonina přemoudřelá starší sestra.

U filmu jsme se oba velmi dobře bavili, byl takový film ze života, zajímavý, vtipný, prostě klasická americká komedie pro mladý. U toho filmu jsem si udělal pořádné pohodlí, nohy jsem si dal na protější sedadlo, pohodlně se usadil a mohl se velmi hlasitě smát. Proč? Protože v tom kině jsme byli sami, jen mi dva, já a Simča. Já a Simča sami v Kině. Ještě nikdy jsem si tak dobře nevychutnal film :-) heč.

Nejlepší filmový zážitek

Kde si můžeme nejlépe vychutnat film? Na domácím počítači kde máme 22 palců LCD, někdy pouze 19 palců LCD. Nebo na levném domácím kině? Ano, DVD přehrávač, reproduktory pouze integrované na televizi, pro lepší zážitek doukoupíme levné 5.1 plastové reproduktory. To není ono

Naproti tomu v klasickém kině je obrovské plátno na promítání a kvalitní audio. Oproti domácímu kinu jsou tu ale nevýhody. Nepohodlné sedačky (doma má každý své pohodlné křeslo) a taky tu není soukromí..

Obě kina (domácí i klasické) mají své výhody i nevýhody. Nelepší filmový zážitek vznikne pouze kombinací obou kin. To jsem přesně prožil já. Měl jsem velké plátno, kvalitní audio, pohodlí i to soukromí v kině.

 


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 30.listopad.2007 11:27 | recenze filmů filmy |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku